Kore Kozmetik Ürünleri | Kore Cilt Bakımı-Yeppuda.com

250 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava

21.09.2022

Yüz Temizleme ÜrünleriYüz Temizleme Ürünleri
Kore kozmetik ürünleri arasında yüz temizleme ürünleri dikkatleri üzerine topluyor. Gün içinde en çok yıpranan bölgemiz kesinlikle yüz çevremiz. Sinir, stres; hüzün, mutluluk bütün duygular ve değişimler yüzümüzde cereyan ediyor. Üstelik sadece duygusal değişimler değil, fiziksel olarak da yüzümüz tüm olumsuzlukları bir anda ortaya çıkarıyor.


Fizikselden kastımız elbette kırışıklıklar, yağlanmalar, siyah noktalar ve sivilce gibi oluşumlardır. Yüzümüz bu saydığımız olumsuzlukları pek tabii ortaya çıkarabilir. Bunların oluşumunu engellemek ise Kore cilt bakım ürünleri ile mümkün. Kore ürünleri, bu saydığımız sivilce ve siyah nokta benzeri oluşumları engelleyerek sağlıklı bir cildin kapısını aralar.

Üstelik sadece sağlıklı bir cilt için bu ürünler kullanılmaz. Yüz hatlarınız öne çıksın, yüzünüz parlasın ve yüzünüz pürüzsüz olsun istiyorsanız yüz temizleme ürünlerini, özellikle de Kore menşeili ürünleri düzenli aralıklarla kullanmalısınız. Düzenli bir şekilde kullanacağınız yüz temizleme ürünleri, kirden ve yağdan arınmış bir cildi huzurunuza sunar. Pekala pürüzsüz ve parlak bir cilt de bu ürünlerin bir diğer artısı haline gelir.

Kore kozmetik ürünleri, yüz temizleme çeşitleri ile oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunar. Ürünler; krem, jel veya köpük olarak karşımıza çıkar. Her ürünün belli bir özelliği ve kendine has ayrı bir pozitif yönü vardır. Ürünler, her birey için uygun değildir. Cilt türünüzü iyi bilmeli ve ona göre bir ürün seçmelisiniz. Aksi taktirde saydığımız olumsuzluklar geçmeyecektir.

Hangi Ürünler Kullanılır?


Yüz temizleme ürünleri oldukça çeşitlidir. Yukarıdaki başlığımızda kısa kısa bu ürünlerden bahsettik. Bu başlığımızda ürünler açıp özelliklerine dikkatleri vereceğiz. Öncelikle bahsedeceğimiz Kore cilt bakım ürünleri, köpük temizleyicilerdir. Köpük temizleyiciler, yüzünüzün pH dengesini mükemmel bir şekilde dengeler. Yüzünüzdeki yağ veya kiri arındırır. Bu ürünlerin özelliği sadece bununla kalmamaktadır.

Bu ürünler, cilt bariyerlerini güçlendirirken yüzün yatışmasına neden olur. Bu da daha dinlenmiş ve rahatlamış bir cildi beraberinde getirir. Yüzünüzü nemlendirir. Bu nemlendirme ile yağ oluşumu engellenir. Hassas ciltler için Kore menşeili yüz temizleme köpüğü önerilir. Hassas ciltlerde normal şartlarda herhangi bir köpük, pH dengesinden dolayı ciltte yanma hissi vermektedir. Fakat Kore kozmetik ürünleri bu bakımdan farkını ortaya koyar ve yanmanın önüne geçer.

Kore menşeili ürünlerin arasında balmlarda kendine yer buluyor. Bu balmlar, makyaj temizleme veya yüz temizleme özelliğine sahip ürünlerdir. Kore kalitesini en iyi şekilde yansıtan bu kozmetik ürünlerimn içeriği de dikkatleri üzerine topluyor. Bu ürünlerde kesinlikle ama kesinlikle hayvansal madde kullanılmaz. Crutelty- free anlayışıyla sınırlı sayıda üretilen bu yüz temizleme ürünleri, hipoalerjenik ve paraben içermez.
İçinde shea butter ve tea tree özleri bulunmaktadır. İpeksi ve kaygan bir yapıda bulunmaktadır. Bu ürünü yüzünüzde kullandığınızda oldukça kaygan bir yapıyla karşılaşırsınız. Durularken de süt misali bir kıvama erişirler. Kore cilt bakım ürünleri içinde en tercih edilen ve kullanılan bu balmlar, parmak uçları ile alınabilir ve masaj yapar gibi yüze yedirilebilir. Yüzünüzdeki yağı, kiri ve siyah noktayı atabileceği gibi makyajınızı harika bir düzeyde çıkarır.

Yüz temizlemeden bahsediyorsak tonikleri atlamamız elbette olmaz. Bu tonik pedler, çift taraflı ped dokusu ile oldukça yumuşak bir kullanım sunarlar. Bu pedler, yüzün her bölgesine kullanabilir. Burun, çene, diz ve dirsek gibi sert bölgelerde kullanımı da oldukça yaygındır. Zararlı maddelerden arındırılan bu tonik, düşük moleküler ağırlığı ile Kore kozmetik ürünleri içinde en çok tercih edilen kozmetik ürünlerin başında gelmektedir.
 

Yüz Temizleme Ürünü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeliİster Kore menşeili ürünler kullanın ister Avrupa tabanlı ürünler kullanın hepsi aynı etkiyi yüzünüzde göstermez. Aslında bu durum üründen çok sizin cildiniz ile orantılıdır. Ciltler kendi içinde 3 kategoriye ayrılır. Bu kategoriler, hangi cilde hangi ürünün kullanılması gerektiğini en basit haliyle ifade eder. Bu kategorilere her bir insan sahiptir. Her kategorinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır. O yüzden evet bu cilt sizin için uygun veya değil gibi cümleler pek de doğru değildir. 

Yağlı Ciltler için Yüz Temizleme Ürünleri


Kore cilt bakım ürünleri, tüm cilt türlerine hizmet verebilmek için imalat edilmiştir. Her bir ürünün kendine has özellikleri vardır. Bu özellikler yağlı ciltler için bu yazımızda sizlerle buluşuyor. Fakat ondan önce yağlı ciltler için konuşalım. Nedir yağlı cilt? Yağlı cilt, neredeyse her 10 insandan 3ünün sahip olduğu bir cilt tipidir. Bu insanların çoğunda yağlı cilt, vücudun belli noktalarında da kendini gösterir. Bu yerler sırt ve omuzlardır. Fakat onlar için bir temizleme jeli, Kore markası adı altında bulunmaz. Kore ürünleri, yüz ve yüz çevresi için hizmet vermektedir.

Kore kozmetik ürünleri de pek çok ürünler gibi yağlı ciltler için imalat yapmaktadır. Bir insanın yağlı bir cilde sahip olup olmadığını ilk bakışta anlayabilirsiniz. Alın, burun çevresi ve çene bölgesi başta olmak üzere yüzün her noktası nemli gibidir. Yüzde sebumlar hiç olmadığı kadar fazla çalışır. Genelde bu durum genetiktir. Fakat yaşam tarzı da cilt tipinin oluşumunda büyük rol oynar. Yağlı veya işlenmiş gıdalar, sebumların fazla çalışmasına ve karaciğerin ekstra bir mesai yapmasına neden olur. Sonucunda ise belirttiğimiz yüz hatlarında gözle görülür bir şekilde gözenekler açılır. Gözenekler fazla olan yağı atmaya çalışır. Kore cilt bakım ürünleri ise burada devreye girer.

Kore menşeili ürünler yağlı cilde direkt olarak etki eder. Fazla olan yağı söküp atar. Duru bir görünüm verir. Bazı ürünlerde argan yağı veya ona benzer özler kullanılır. Bu özler fazla yağı, kiri ve akneyi temizlerken nemli bir cilt bırakır. Nem, yağlı ciltler için oldukça önemlidir. Çünkü cilt tabakası, yüzeyin nemsiz kaldığını anlarsa sebumları harekete geçirip yağlandırır. Bu yüzden cildi devamlı nemli bırakmak önemlidir.

Karma Ciltler için Yüz Temizleme Ürünleri


Karma ciltler, Kore kozmetik ürünleri kapsamında yok oluyor. Karma cilt, en çok görülen cilt tipidir. Çokça bireyleri rahatsız eder. Ne çok kuru ne de yağlı bir cilt sunar sizlere. Yüzün belli bir kısımları sadece yağlanır. Bazı kısımları ise aşırı kuru kalır. O yüzden bir yüz temizleme ürünü alırken mutlaka karma ciltlere uygunluğunu kontrol etmelisiniz. Kuru veya yağlı yüz için ürün değil, normal olarak karma ciltler için ürünler kullanmalısınız.

Karma ciltli insanları tarif edecek olursak ise şu şekildedir. Yüzümüzde ‘’T’’ bölgesi denilen bir bölge vardır. Bu ‘’T’’ bölgesi, harf gibi yüzümüze yerleşmektedir. Alın, kaş, burun, burun çevresi, dudak üstü ve çene bu T bölgesi dahiline girmektedir. Kore cilt bakım ürünleri, bu bölgelerdeki yağı söküp atar. Diğer bölgelerin nemini veya pH dengesini de kontrol altına alır. Bu ürünler, cildinize hiçbir zarar vermeyeceği gibi oldukça da fayda verir.
Bu tip ciltler için kullanacağınız ürünlerde ‘’ tüm cilt tiplerine uygundur’’ ibaresi bulunmasına dikkat edin. Bir neticede bu ibare, ‘’karma ciltler için uygundur’’ demektir. Bu anlamda ise çeşitli aromalarda bulunan köpük temizleyiciler sizleri kurtarabilir. Köpük temizleyicilerin birçoğu karma veya diğer cilt tipleri için uygun bir kullanım sağlar.
 

Kuru Ciltler için Yüz Temizleme ÜrünleriBu cilt tipi, en az rastlanan ciltlerin başında gelmektedir. Kore kozmetik ürünleri, bu cilt tipi için de harika üstü yüz temizleme ürünlerini üretmiştir. Bu ürünlerin üretilme amacı ise gayet basittir. Kuru olan cildin nemlenmesini ve pH değerinin yükseltmesine olanak sağlamaktadır. Kuru cilt, olası bir sivilce veya akne durumunda oldukça fazla bir etki verir. Kızarmalar veya tahrişler en çok kuru ciltlerde gözükür. Aynı şekilde döküntü veya kaşıntı da bu cilt tiplerinde karşımıza çıkar.

Bu cilt tipi için en güzel ürün, kesinlikle toner pedlerdir. Tonik ped olarak da karşımıza çıkan bu ürünler, çeşitli meyve aromaları ile bulunabilir. Kore cilt bakım ürünleri bu meyvelerden veya aromalardan oldukça zengindir. Bu ürünler, cildin doğal yapısını korurken hassas cildi nemlendirir. Düzenli kullanımda ise nem, cildin en alt tabakasına kadar işler. Sonucunda ise varsa ince çizgiler veya kırışıklılar yok olur.
Kuru ciltler oldukça hassastır. Bunun yanında olgunluk belirtisini en çok gösteren cilt tipidir. Bir insanın yaşını cilt tipi ayarlamaktadır. Yağlı cilt tonuna sahip insanların yaşlarını göstermediğini fark etmişsinizdir. Kuru ciltler için ise bu durum tam tersidir. Kırışıklıklar, çizgiler veya lekeler en çok bu cilt tipinde ortaya çıkar. Bunu önlemek ise Kore kozmetik ürünleri ile mümkündür.