Kore Kozmetik Ürünleri | Kore Cilt Bakımı-Yeppuda.com

250 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava

21.09.2022

Kore MaskeleriKore Maskeleri
Kore kozmetik ürünleri içinde ilk başta yer alan ürün, maskelerdir. Maske, kadın ve erkeklerin yüzlerine uyguladıkları bir üründür. Maskelerin birçok avantajı mevcuttur. Öyle ki kadınlar ve erkekler sadece maskelerin faydasından değil, keyifli dakikalar geçirmek amacıyla da maske yapma eyleminde başvurmuşlardır. Keyifli dakikalar geçirmek ve bunu yaparken de cilde de iyi bakmak için Kore maskeler kullanılmaya başlandı.


Bu maskeler son zamanlarda oldukça popüler. Bu popülerliğinin sebebi ise Kore cilt bakım ürünleri hususundaki kaliteden gelmektedir. Kore menşeili bu ürünler, cildin doğal yapısını korurken harika bir görünümün kapısını aralıyor. Aynı zamanda Kore menşeili kozmetik ürünleri, fiyatlarıyla da dikkatleri üzerine topluyor. Diğer maske veya kozmetik ürünlerinden daha uyguna temin edebilirsiniz. Bu bakımdan avantajları peşin sıra gelebiliyor.
Kore maskeleri sadece tek bir çeşit etrafında toplanmıyor. Ana kategorisi Kore maskeler olan bu ürünlerin birçok çeşidi bulunuyor. Bu çeşitlerin başında kağıt maskeler geliyor. Daha sonra onu, wash- off maskesi, gece maskesi ve göz altı maskesi takip ediyor. Kore kozmetik ürünleri bu dört ürün etrafında müşterileri ile buluşuyor. Tüm bu maskeler, çeşit çeşit özelliği ile kullanıcılarını bekliyor.

Kağıt Maskeler


Kağıt maskeler, cilt bakımı için mükemmel ürünlerdir. Makyaj öncesi bir ön hazırlık amacıyla kağıt maskeler kullanılabilir. Cilt gözeneklerini açmak, yağlardan kurtulmak ve siyah noktalar ile mücadele etmek de kağıt maskelerin avantajlarından birkaçıdır. Bu maskeler tek kullanımlık olarak karşımıza çıkar. Tercih edilme sebeplerinden en büyüğü ise kesinlikle pratikliğidir. Bu maskeler kullan at prensibinde üretildiği için birçok zaruri ihtiyaçtan sizleri kurtarır.

Faydaları ve özellikleri ise markanın kalitesine veya içeriğine göre değişkenlik gösterir. Her bir kağıt maske aynı faydayı göstermez. Örnek vermek gerekirse Kore cilt bakım ürünleri içinde başı çeken, Master Lab Kağıt Maskeler nemlendirme ihtiyacınızı giderir. Goodal Green Tangerine Vita C Eye Gel Patch ise donuk olan cildi tazeler. Özellikle de göz çevresini yeniden şekillendirir.

Kağıt Maskelerin İçeriği


Kağıt maskelerin birçoğunda Hyalüronik Asit denilen bir madde bulunur. Bu madde cilt üzerindeki nemi hapseder. Bu nemi hapsederken cildin esnekliğini yüksek düzeyde arttırır. Hatları, daha doğrusu kırışıklıkları ve çizgileri gizler. Tüm bunları yaparken de cildin doğal yapısını korur. Tüm bu artıları ile Hyalüronik Asit, Kore kozmetik ürünleri için baş tacı bir maddedir.

Cilt maskelerinde bir başka mucizevi madde ise Cordata özüdür. Bu özün tam adı ise Houttuynia Cordata’dır. Bu öz, Bukalemun bitkisi tarafından elde edilir. Bu bitkinin en büyük özelliği cildi yenilemesidir. Ayrıca bu öz, güneş koruyucu  etkiye sahiptir. Hali hazırda güneş kremlerinde yüksek seviyede bulunan Houttuynia Cordata, yağ ve nem dengesini de ayarlar. Doğal yatıştırıcı olarak da internet sitelerinde sıkça aratılır.

Şu ana kadar maskeler içinde bulunan genel anlamda maddelerden bahsettik. Fakat kağıt maskesine ismini kazandıran yöntem, nude seal’dır. Nude seal, konsantre serum etkisine sahiptir. Bu serumun maske içinde harika bir şekilde iletilmesi, onu Kore cilt bakım ürünleri İçindeki kağıt maskelerin ana maddelerinden biri haline getirmiştir. Bu madde sayesinde kağıt yüze çok rahat bir şekilde yapışıp çevreler.

Wash Off


Kore kozmetiği denildiğinde ilk akla gelen ürünlerden biri olan wash- off maske, cildine yatırım yapmak isteyenlerin yegane tercihi haline geliyor. Gün içinde birçok olumsuzluk ile karşı karşıya geliyoruz. Sinirleniyoruz, öfkeleniyoruz, korkuyoruz, hüzünleniyoruz ve mutlu oluyoruz. Tüm bu duyguların bizlere psikolojik etkisi olduğu gibi fizyolojik de etkisi oluyor. İşte bu fizyolojik etki, en çok yüzümüze yansıyor. Yüzümüz, bizlerin iç doğasını anlatan birer aynadır. Kore kozmetik ürünleri de farkını burada ortaya koyuyor.

Cildin sağlığını veya dolgunluğunu pozitif yönde etkileyen wash- off maskeleri, birden çok özelliği ile maske kullanıcılarını memnun ediyor. Bu maskeler, yüzünüzün nem dengesini olumlu bir şekilde seyir eder. Bu şekilde canlı bir görünümün kapısı aralanır. Aynı zamanda hassas ve naif ciltlerin de birer kurtarıcısıdır. Çünkü maskeler, nazik ciltli kullanıcılara pek iyi davranmaz. Normal insanlarda olan bir etki, nazik ciltlilerde ters tepebilir. Bu bakımdan wash- off, hassas ciltlere de uygundur. Kore cilt bakım ürünleri içinde en çok tercih edilen ürün olmasının sebebi de bu olabilir.

Wash- Off Maskenin İçeriği


Wash- off maske, bir jel maskesidir. Yani kağıt benzeri bir kullan at metodu kesinlikle yoktur. Bir krem misali elinize ulaşır. Belli aralıklarla da krem gibi yüzünüze sürersiniz. Son derece hızlı bir etki verir. Bir wash- off maskesi, yaklaşık olarak 5 dakika içerisinde gözenekleri sıklaştırır. Cilde uygun yağ ve su dengesi sağlanır. Nem seviyesi azami ölçüye yükselir. Kuru ciltler dolgun ve taze bir görünüme kavuşur, yağlı ciltler arındırılır. Hassas ciltler için kurtarıcı olduğunu daha önce de söylemiştik.

Kore kozmetik ürünleri kapsamında Wash- off'ların içinde genelde Cetearly ve Sorbetian yağları vardır. Bu yağlar su kaybını önler. Propendiol cildi yumuşak tutar. Fakat dinginliği sağlayan maddeler bunlar değildir. Bu maddeler sadece cildin dış görünüşüne etki eder. Cildi rahatlatan ise Eclipta ve Coccinia meyve özüdür. Bu özler sakinleştirici etkiye sahiptir. Aynı zamanda çok iyi birer antioksidandır. O yüzden bu maskeler kullanılmadan önce cilt duru suyla temizlenir. Dış yüzeyde kalan tortu veya yağlar arındırılır.

Gece Maskeleri


Hepimizin en az hayatında bir kere karşılaştığı maskelerden biridir. Fakat Kore cilt bakım ürünleri kapsamında gece maskelerini çok fazla görmediğinizden eminiz. Kozmetik ürünlerinin olmazsa olmazı bu maskeler, birçok özellikte bulunur. Fakat bu maskelere ismini veren etkenler veya özellikler elbette ki bambaşka. Öncelikle gündüz maskeleri ile aralarındaki farktan bahsedelim.
Gündüz maskeleri, içerik bakımından UV ışınlarına dayanıklıdır. Daha doğrusu içinde olan ürünlerin hiçbiri, güneş ışığında bozulmaz veya yan tesir yapmaz. Bu bakımdan vücuda olan etkisi de ona göre değişir. Çünkü güneş ışığına çıkılmaması gereken cilt ilaçları olduğu gibi maskeleri de mevcuttur. İşte o maskelere bizler gece maskeleri diyoruz. Gece maskeleri ile güneş ışığına çıkarsanız; yanma, tahriş ve yapışma gibi durumlar ile baş başa kalabilirsiniz.

Kore kozmetik ürünleri içinde bulunan gece maskesi, en az 8 saat boyunca cilt üzerinde kalır. Bu süre içinde maske içindeki maddeler cilt üzerine yerleşir. Her geçen saat ise cildin alt tabakasına ilerler. Böylelikle uzun zamanlı bir yenileşme mümkün olur. Tabii gece maskelerinin içeriğine göre faydaları değişmektedir.

Gece Maskesinin İçeriği


İçerikten bahsetmemeden önce gece maskeleri hakkında bir şeyden bahsedelim. Bu maskelerin tasarımı, diğer maske türlerine göre çeşitlenebilir. Daha öncede bahsetmiştik. İnsanlar sadece maskelerin faydası için değil, sadece yapmak için de yapıyor. Bunun en güzel örneğini de Kore cilt bakım ürünleri veriyor. Dış tasarımı kedili olan bu ürünlerin görüntüsü oldukça şirin. O kadar ki yapmada yanında yat cinsinden.

Tabii ki sadece tasarımsal değil, içerik anlamında da oldukça zengin bu ürünler. Bu zengin ürünlerden bir tanesi süt proteinidir. Süt proteini, cildi sıklaştırıp güçlendirir. Birçok maskede bulunan bu madde, gece maskelerinin vaz geçilmezi konumundadır. Gece maskelerinde kullanılan bir diğer ürün ise amino asitlerdir. Fakat bu amino asitler bildiklerimizden son derece farklıdır. İpek amino asit adıyla arama motorlarında dikkatinizi çekecek bu madde, cildi yumuşatır ve nemlendirir.

Göz Altı Maskeleri


Kore Kozmetik ürünleri içinde bahsedeceğimiz son maske türü göz altı maskeleridir. Bu maskenin ismi aslında vermiş olduğu hizmeti doğrulamaktadır. Göz altına sürülen bu maskeler, bölgenin dokusunu veya yapısını onarmaktadır. Bu maskelerin fiyatları veya çeşitleri, içinde barındırdığı özelliğe göre sınıflandırır. Bazı maskelerin içinde C vitamini bulunup göz altını aydınlatıp lekeleri yok eder. Bazı maskeler ise göz altı kuruluğunu giderir. Bazıları ise sadece ama sadece sizi dinlendirir. Dediğimiz gibi özellikleri sadece tek bir maskeye has değildir.

Göz altı maskeleri jel veya kağıt olarak bulunabilir. Kağıt göz altı maskelerin fiyatları elbette daha uygundur. Kullan at tekniği uygulandığından bu durum gayet doğaldır. Kore cilt bakım ürünleri, göz altı maskeleri ile bir hayli çeşitli ürün yelpazesi yakalamıştır. Öyle ki bazı göz altı maskeleri çeşitlilik yönünden çığır açmış, salyangoz özü gibi maddeleri kullanmaya başlamıştır. En çok tercih edilen maske türlerinden biri olan göz altı maskeleri, diğer maskeler ile rahatça kullanılabilmektedir. Yani bir wash- off maskesi ardına veya öncesine göz altı maskelerinden herhangi birini kullanmanız hiçbir sorun teşkil etmez. Bu bakımdan oldukça avantajlı ürünlerdir.

Göz Altı Maskelerinin İçeriği


Göz altı maskeleri, daha önce de söylediğimiz üzere iki farklı formda bulunabilir. Bunlardan birisi jel, diğeri se kağıttır. Kore kozmetik ürünleri bu bakımdan kendini daha farklı bir şekilde öne çıkarır. Jel maskelerin hemen hemen hepsinde C vitamini bulunur. C vitamini olmadığı taktirde ise yeşil mandalina özü de kullanılmaktadır. C vitamin, yorgun veya donuk göz altınızı canlandırır. Aynı zamanda yapısı gereği cilde tutunur. Yıkama veya durulama sonrası da çok uzun süreler cildinizde kalmaya devam eder.

Bazı göz altı maskeleri, göz çevresindeki morluklar için birebirdir. Göz altı morlukları yaş ne olursa olsun, bay ve bayan fark etmeden herkesin karşılaştığı dezavantajlardan biridir. Özellikle çökük vaziyette bulunan morluklar hayatınızı çekilmez bir hale getirebilir. Bu bakımdan Kore cilt bakım ürünleri imdadınıza yetişir.

Göz altı için kullanacağınız kremler; göz altınızı gerginleştir, kırışıklıkları giderir, yorgunluğunuzu gizler. Tüm bunları yaparken bir de göz altı morluklarınız ile mücadele eder. Bu işlemi genellikle hidrojel maskeler üstlenir. Cilt bariyerlerini koruyarak elastikliği destekler. Bu maskeler sadece göz altı için de kullanılmaz. Adı göz altı maskesidir fakat dudak, alın ve boyun gibi hassas noktalarda da oldukça pratik uygulama şansı sunar.