Kore Kozmetik Ürünleri | Kore Cilt Bakımı-Yeppuda.com

400 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava

5.03.2023

Dudak MakyajıKore Dudak Makyajı

Kore dudak makyajı, son yıllarda genç kızların sıkı sıkıya takip ettiği kore güzellik bakım ve kozmetiğinde en favori makyaj türlerinden birisi konumunda. Doğallığı ve saflığı ifade eden Kore makyajı, var ile yok arası, soft ve sağlıklı bir görünüme sahip makyaj adımlarını içeriyor. Peki, Kore makyajı nasıl yapılır? İşte adım adım Kore makyajı rehberi…

Kore Dudak Makyajı Nedir?

Kore dudak makyajı, Güney Kore geleneğinde kadınların güzellik algıları sonucunda makyaj stillerini nesilden nesile aktarmaları sonucunda biçimlenmiştir. Bu teknik, dudakların daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Ayrıca, çok daha çekici bir görünüme sahip olduğu bir gerçek! İşin en güzel tarafı ise pek çok makyaj tekniğine göre çok daha ekonomik olması. Çünkü Kore makyajı, yalnızca dudak kalemi, hafif tonlarda bir ruj veya lip gloss kullanarak tamamlayabileceğiniz bir makyajdır. Böylece, doğal bir imaj ile son derece çekici görünebilirsiniz.
Kore dudak makyajında ilk olarak dudak kenarlarına ince bir şekilde dudak kalemi çekmek gerekmektedir. Dudakların sınırları ve çizgileri belirginleştirilir ve böylece sanki dudağın kendi çizgisiymiş gibi bir görünüm sağlanır. Sonrasında ise, dudakların iç kısmına ruj sürmeniz gerekmektedir. Bu noktada likit mat rujlar daha kalıcı bir sonuç verecektir. Ayrıca, dudakların orta kısmına da dışa doğru lip gloss ile dudak parlatıcısı uygulamanız gerekir. Böylece, olduğundan dolgun ve doğal dudaklara sahip olabilirsiniz. Bu uygulamaları yaparken esas, doğal görünmektir. Bu nedenle açık tonlarda rujlar kullanmanız gerekir. Dudak tonunuza yakın tonlarda rujler seçmek Kore makyajı ilkelerine bağlı kalmanızı sağlayacaktır.

Kore Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Bu bağlamda Kore dudak makyajının nasıl yapıldığı sorusu da gün geçtikçe daha fazla kadın tarafından aratılmaktadır. Kore makyajının dünya genelinde popülerleşmesi, bu noktada Kore makyajını trend yapmıştır. Peki, adım adım kore dudak makyajı nasıl yapılır? İşte Kore makyajı adımları…
 

Adım Adım Kore Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Kore makyajının dudak uygulamasında esas olan şey doğal güzelliği bozmamaktır. Bu nedenle, belirli adımlara sadık kalmak gerekmektedir. Bu adımlardan ilki, dudağın yapısını rujun dağılacağı bölgeye bağlı kılmamaktır. Yani, hafif renkli bir dudak kalemi ile kendi doğal dudak çizgilerinizi belirginleştirmeniz, sizin için en doğru tercih olacaktır. Bu işlemin öncesinde hem ürünü rahat uygulamak hem de dudaklarınızın kurumasını önlemek için bir lip balm ile dudaklarınızı yumuşatabilirsiniz. Böylece, dudak bakımınızı da tamamlamış olmanız mümkün. Dudak sınırlarınızı çizerken kalemi bastırıp sürmeyin. Aksine, dudaklarınıza bastırıp çekerek soft bir görünüm elde edin.

Sonrasında ise ruj uygulaması geliyor. Kendi doğal dudak renginize yakın bir ruj seçin. Bu noktada, gün boyu kalıcı olması ve dişlerinize kolay kolay bulaşmaması için mat dokulu bir ruj tercih edebilirsiniz. Ruju dudak içlerinize uygulayın. Rengin, dudak ortalarınızdan çok hafif görünmesi yeterlidir. Sonrasında ise parmağınızla rujun rengini biraz dudak dışlarına yedirerek homojen bir görünüm elde edebilirsiniz. Bir sonraki adım ise lip gloss uygulamasıdır. Dudaklarınızın ortasından başlayarak dışlarına doğru yapışkan olmayan bir lipgloss uygulayın. Dudağın iç kısmına lip gloss değirirseniz muhtemelen sürdüğünüz ruj dişlerinize taşacaktır. Bu nedenle, dudak ortanızdan dışarıya doğru lip gloss uygulayın.
 

Kore Dudak Makyajında Kullanılan Ürünler

Kore dudak makyajında kullanılan ürünler de bu noktada önem arz etmektedir. Ayrıca, Kore makyajında genellikle az ürün kullanımı ön plana çıkmakta. Yani, Koreli kadınların bizler gibi dolu dolu makyaj çantaları aslında yok! Onlar, sadelikten yana. Ve bu sadelik, onları çok daha çekici yapabiliyor. Peki Kore dudak makyajında kullanılan ve sevilen ürünler neler?
 

Kore Dudak Makyajı İçin En İyi Ürünler

Kore makyajının en çok ön plana çıkan kısmı temizlik ve bakım aşamaları. Koreli kadınlar, makyaj öncesinde mutlaka cildini nemlendiriyor ve arındırıyor. Doğal içerikli bir cilt temizleyicilerinden biri olarak, Goodal Apple AHA Clearing Foam - Elma Özlü Köpük Temizleyici önerilebilir. Koreli kadınlar, kirli bir cilt üzerine makyaj yaparak güzelliklerini kaybetmekten korkuyorlar- zaten bu nedenle çok fazla fondoten ve kapatıcıya ihtiyaç duymuyorlar!
 

Kore Ruj Önerileri

Kore ruj önerileri genellikle doğal renkler üzerinedir. Örneğin, şeftali tonlarındaki muhteşem görünümü ile Rom&nd Zero Matte Lipstick Adorable - Ruj bu makyaj için ideal. Özellikle açık ten rengine sahipseniz, şeftali tonlarında bir ruj dudaklarınızın doğal güzelliğini ön plana çıkaracaktır. Ayrıca, açık renklerle kore makyajı daha dolgun dudaklara kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Eğer daha pembe tonlarını seviyorsanız, şeker pembe tonlarındaki Rom&nd Zero Matte Lipstick Sunlight - Ruj da ilginizi çekebilir. Pembe severler için özel olarak tasarlanmış bu renk, kesinlikle her ten rengi için muhteşem olsa da esmerler için bire bir! Genç kızların favorisi olan bu renk, Kore makyajı için de en çok tercih edilen tonlardan birisi.
 

Kore Likit Ruj Önerileri

Likit rujlar da Kore dudak makyajında ön plana çıkıyor. Likit rujlar, Kore makyajı için daha kolay uygulanabiliyor çünkü bir damla likit ruju dağıtmak, stick ruj dağıtmaktan daha kolay. Rom&nd Juicy Lasting Tint Corni Soda - Likit Ruj bu noktada kırmızı severlerin birincik tercihi konumunda. Hatta ufak bir sır - Likit rujları birkaç damla şeklinde yanaklarına yedirerek allık olarak kullananlar bile var!
 

Kore Dudak Makyajı Trendleri

Kore dudak makyajının temel trendleri gradient dudaklar, matte dudaklar, glitter ve metalik dudaklar olarak 4 farklı başlığa ayrılıyor. Bunlardan en çok tercih edileni şüphesiz gradient yani gradyan dudaklar. Yine de, diğer trendlerin de seveni çok! Peki bu trendler ne anlama geliyor? Birlikte inceleyelim…
 

Gradient Dudaklar

Gradient yani gradyan dudaklar, dudak üzerinde bir renk akışı sağlamayı ifade ediyor. Yani, bahsettiğimiz iç kısmı koyu dış kısmı açık renk kalmış dudaklar, gradyan dudak akımına bir örnek. Ayrıca, gradyan dudaklar genellikle lip gloss yardımıyla yapıldığı için de daha kolay uygulanabiliyor ve gün boyu kalıcı oluyor. Kore güzelliğinin temsil ettiği saf görünüm akımının da biricik temsilcisi olarak gradient dudaklar ön plana çıkıyor.
 

Matte Dudaklar

Matte yani mat dudaklar ise daha feminen ve iddialı bir görünüm sağlamakta. Yani, mat rujların kullanımını içeriyor. Koyu renkli mat rujlar ile sağlanan mat renkli dudaklar, ne yazık ki uygulaması zor ve kolay bulaşan bir yapıya sahip olabiliyor. Yine de bu akım, batı makyajındaki direkt mat ruj uygulama şeklinde ilerlemiyor. Yani, önce mat rujun iç kısımlara sürülüp sonra dışarıya doğru dağıtılmasını içeriyor.
 

Glitter ve Metalik Dudaklar

Glitter yani simli makyaj ise son zamanlarda video yayın platformları sayesinde oldukça popüler. Günlük makyaj için pek uygun görünmese de, glitter dudakların seveni de çok! Kendinden simli rujlar ile bu dudaklar elde edilebiliyor. Ancak, simli bir lip gloss yardımı ile de glitter yani simli dudaklara ulaşmanız mümkün. Bununla birlikte, metalik dudaklara ne yazık ki parlatıcı ile ulaşmak hayli zor. Metalik dudaklar için metalik dokulu bir rujdan yardım almanız gerekiyor.

Bu içeriğimizde Kore dudak makyajı üzerine bilgiler verdik. Kore güzelliği trendlerinden geri kalmamak için bizi takip etmeyi unutmayın…