Kore Kozmetik Ürünleri | Kore Cilt Bakımı-Yeppuda.com

250 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava

18.11.2022

Cilt Bakımının Olmazsa OlmazlarıCilt Bakımının Olmazsa Olmazları

Cilt bakımı pek çoğumuz için günlük bir ihtiyaçtır ve cildimizin sağlıklı kalmasında önemli bir rol oynamaktadır. Hepimiz temelde aynı cilt yapısına sahibizdir. Ancak, cildimizin rengi, esnekliği, yaşı, yağ içeriği, sivilcelerimiz, kırışıklıklarımız, güneşe olan hassasiyetimiz, gibi pek çok faktör farklıdır. Sağlıklı, canlı, genç bir cilt için de cildimizi tanıyıp, doğru bakımı ve koruyucu yöntemlerle cildimizi etkileyen olumsuz faktörlerden cildimizi koruyabiliriz.

Tercihlerimiz ve alışkanlıklarımız ile yaşamımızı, cilt sağlığımızı ve kalitesini yönetebilir, koruyabiliriz. Cildimiz için yapacağımız en önemli adım cilt koruma programına erken yaşta başlamak olacaktır. Yaşımız ne olursa olsun, en iyi şekilde görünmek istiyorsak hemen ilk adımı atmalıyız. Cilt bakımımız için güneşten korunma, akne bakımı, siyah nokta ve gözenek temizleyici ürünleri çantamızdan eksik etmemeliyiz. Yanımızdan eksik etmememiz gereken ürünleri dışında alacağımız ürünlerin cildimize uygun ürünler olması gerekmektedir. Kullandığınız ürünlerin cildimize uygun olup olmaması son derece önemlidir.

Şehir hayatındaki hava kirliliği, rüzgâr ve soğuk hava, doğal olmayan ısıtma ve soğutma çözümleri, UV ışınlarına aşırı derecede maruz kalma, yanlış seçilen cilt bakım ürünleri gibi dış etkenler cildimizi olumsuz etkiler. Peki, olumsuz etmenleri minimuma indirmek ve cildinin ışıl ışıl bir görünüm kazanabilmesi mümkün mü dersin? Elbette mümkün cilt bakım rutinimizden eksik etmememiz gereken ürünlerle bunu sağlamak çok kolay, yalnız bunu yaparken sabırlı olmak gerekiyor çünkü:  En çok yapılan hatalardan biri ürünün ilk kullanımında büyük değişiklikler beklemek olacak ne yazık ki emek vermeden bir sonuç elde edilemiyor. Sonuç almak istiyorsanız düzenli şekilde ürünü kullanmanız gerekiyor.

 

Serum

Dış etkenler, cildin dokusunda bozulmaya neden olabilir. Bu aşamada devreye giren antioksidan, bozulmaya neden olan dış etkenlerle savaşarak bu olumsuz koşulların ciltte oluşturduğu hasara karşı bir koruma sağlar. Bununla birlikte cildi erken yaşlanmanın olumsuz etkilerinden korur. Dış etkenler nedeniyle cilt esnekliğini, ışıltısını ve yumuşaklığını kaybedebilir. Gereken önlem alınmadığında ciltte erken yaşlanma belirtileri başlayabilir. Yoğun nemlendirme ve onarıcı etkisiyle cilt serumları burada devreye girer ve cildin ihtiyaçlarını karşılayarak ışıltılı cilt görünümüne sahip olmana yardımcı olur. Bu sebepten sen de cilt bakım rutinine etkili bir cilt serumu ekleyebilir, cildinin sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsin! Eğer sen de cildini dış faktörlere karşı korumak için bir serum arayışındaysan,


Yeşil Mandalina Özlü Aydınlatıcı ve Leke Karşıtı Serum Seti ile lekelere ve kırışıklıklara savaş açabilirsiniz. Sadece lekeler, yaşlılık lekeleri ve çiller için bakım sağlamakla kalmaz, aynı zamanda genel tonu düzenler, donuk ve mat görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur. Gelişmiş formülü ile cildinizin alt katmanlarında henüz oluşmaya yeni başlayan çizgileri bile yok etmenizde büyük rol oynar. %70 oranında yeşil mandalina özü içeren C vitamini türevleriyle lekeli ve canlılığını kaybetmiş cilt görünümüne müdahale eder. Yüksek miktarda C vitamini içeren yeşil mandalinaların kullanıldığı formül, aynı zamanda güneş hasarının giderilmesi için daha yoğun etki sağlar.
 

Güneş Kremi

Sağlıklı Görünen Bir Cildin Olmazsa Olmazı Güneş Koruyucular elbette. Gün içerisinde güneş ışınları cildimize zarar verir. Bu yüzden yüksek koruma içeren güneş kremlerini günlük bakım rutini içerisinde kullanmak hatta makyaj rutininden hemen önce cilde uygulamak güneşin zararlı etkilerinden cildimizi korumaya yardımcı olur. Bununla birlikte güneş kremi alırken 50 faktör korumasına sahip olanları tercih etmeliyiz.  Güneş kremi yaz kış fark etmeksizin güneşin gökyüzünde göründüğü her gün kullanılmalıdır. Cildini doğal kaynaklı bir güneş kremi ile korumak istersen sana Rom&nd Sun’ın 50+ Güneş Kremini önerebilirimRom&nd Sun Güneş Kremi: Cildin de yapışkanlık hissi bırakmaz. Şeffaf dokusu sayesinde, güneş koruyucuların beyaz kalıntısını bırakmadan transparan ve ferahlatıcı bir görünüm oluşturur. Ciltte hızla kaybolan berrak ve şeffaf bitişli formülü sayesinde, en acil durumlarda bile pratik şekilde kullanılabilir. Herhangi bir makyaj rutinine kolayca uyum sağlar ve rutin olarak kullandığınız nemlendirici ile kolayca eşleşir. E vitamini ile zenginleştirilmiş içeriği sayesinde güneşin zararlı etkilerine karşı cildin doğal korumasına destek olur. Hassas ciltlere uygunluğu dermatologlar tarafından onaylanmıştır. Güneş koruması her sağlıklı görünen cilt bakım programında olması gereken en önemli adımdır.


Esans

Erken cilt yaşlanmasının sebeplerinden çoğunu UV ışınları ve dış etkenler oluşturmaktadır. Cildin sağlıklı görünümünü ve güzelliğini olumsuz etkileyen dış etkenler arasında hava durumu, doğal olmayan ısıtma ve soğutma sistemleri, yanlış seçilen cilt bakım ürünleri, güneşle aşırı temas, kirlilik, sis ve toz bulunur. Sen de dış faktörlerin yarattığı olumsuz etkenlerden korunmak için doğal içerikli ürünleri tercih edebilir, cilt bakım rutinini dış etkenlerden korunacak şekilde düzenleyebilirsin.  Bu konuda diğer büyük yardımcın esanslar. Ton eşitsizliği, kırışıklıklar, donuk görünüm gibi problemleri hedef alan esanslar cilt görünümünde uzun süreli iyileşme için daha güçlü, daha dayanıklı bir cilt bariyeri oluşturmaya yardımcı olurlar, bu nedenle "iyileştirici su" olarak da nitelendirilebilir.Salyangoz Özlü Esans: % 80 Fermente Salyangoz Mukusu ile zenginleştirilmiş yoğun onarıcı bir esanstır. Cilde güçlü yaşlanma karşıtı faydalar sağlarken cildi nemlendirir, parlaklık sağlar ve cilde esneklik kazandırır.  Cilt bakımınızın temizlikten sonraki ilk adımında uygulayabileceğiniz esans, cilt sorunlarıyla hızla savaşır. Sıvı formülü sayesinde derinin alt katmanlarına kadar inerek cildinizi, cilt bakım rutininiz için hazırlar. Cilt bariyerini güçlendirirken, cilt yapısına uygun düşük PH seviyesi ile yağ ve nem dengesinin korunmasında aktif rol alır. Vegan formülü ile hem sizi hem dünyamızı düşünen esansın etkili içeriği oluşturulurken, hayvansal ürünler kullanılmamış, hayvanlar üzerinde test yapılmamış olması bizler için en önemli konulardan biri. Her gün milyonlarca hayvan kafesler içerisinde kapalı tutuldukları laboratuarlarda onlarca teste tabi tutuluyor, devamlı olarak işkence görüyor ve ölüyorlar. Bunun önüne geçebilmek için de tek yapmanız gereken hayvansal ürünler kullanılmamış ürünleri tercih etmek. Güzelleşmek isterken o masum canlara eziyet etmemek gerekir.


Tonik

Cilt temizliğinin önemli adımlarından biri de cilt tonikleri, Bu yüzden de cilt bakım rutinimizin vazgeçilmezlerinden. Son zamanlarda sen de tonik önerisi arayışındaysan ya da cilt bakım rutinine ilk defa tonik ekleyecekseniz birkaç öneriyle karşınızdayız.

Dinlendirici Tonik Ped: Bukalemun bitkisiyle hazırlanan, cildi yatıştırma özelliğiyle bilinir. Cildin hassas yapısına uygun bitkisel esans, düşük PH seviyesine sahip özel formülüyle yağ ve nem dengesinin korunmasını sağlarken, yorgun ve yıpranmış cildinize nemli bir dokunuşta bulunur. Cildi yaşlandıran çevresel etkenlere karşı savaşır ve cildi daha güçlü bir hale getirir. Hafif formülü sayesinde cilt tarafından kolayca emilir, ince çizgi ve gözenek görünümünde azalma sağlar. Düzenli kullanım sonrasında cilt dış etkenlere karşı dirençli hale gelir. Üründen maksimum fayda sağlamak için yüz ve boyun bölgene gece ve gündüz bakım rutinlerinde uygulayabilirsin.Elma Özlü Temizleyici Tonik: Cildinizi tahriş etmeden kir ve ölü hücrelerden arındırmak istiyorsanız bu toniğe göz atmalısınız. Tıkalı gözenekler cilde zarar verir ve canlılığını kaybetmesine sebep olur. Bu nedenle düzenli olarak temizlenmeleri gerekir. Temizleyici tonik ölü cilt hücrelerini yok etmek, görünür kusurlarla savaşmak, gözeneklerin görünümünü azaltmak ve cilt dokusunun görünümünü ve parlaklığını iyileştirmek için benzersiz bir seçenek sunar. Yüz yıkama işlemi her zaman tüm kirlerden arınmanızı sağlamaz. Elma Özlü Temizleyici Tonik ise cildinizde kalan ölü hücreleri yok eder. Özel formülü sayesinde kendinden sonra kullanılacak cilt bakım ürününün kolay emilmesini sağlar. Cildinizi bakım rutinine hazırlar. Hem gece hem de gündüz kullanımına uygundur.
 

Krem

Genellikle kremsi ya da jel bir dokuya sahip olan yüz bakım kremleri, ortak bir amaca hizmet ediyor: Ciltte nem dengesinin sağlanması… Cildine göre seçeceğin bir yüz bakım kremi, nemi dengelenmiş bir cilde ulaşmanı sağlar.  Nemli bir cilt ise çok daha sağlıklı ve canlı bir görünüm anlamına gelir. Bunun yanı sıra yüz bakım kremleri, cildini güneş ve rüzgâr başta olmak üzere çeşitli çevresel faktörlerden de koruyor. Düzenli kullanım ile cilt hücrelerinin yenilenme sürecine katkıda bulunan yüz bakım kremleri, cildinin elastikiyetinin korunmasına da yardımcı oluyor. İlerleyen yaşlarda daha sıkı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak adına, yüz bakım kremlerinin en geç 20’li yaşlarda düzenli olarak uygulanmaya başlanması gerekiyor. Tonymoly Yeşil Çay Özlü Yoğun Bakım Kremi: Cildi uzun saatler nemlendirmek için% 100 Yeşil Çay içerir. Zengin nemli dokusu, kuru cildin nemlenmesini sağlarken, yeşil çay ise anti-oksidasyon ve yatıştırıcılık sağlar. Yeşil Çay Özlü Yoğun Bakım Kremi cildin de uzun süren yumuşaklık, yoğun nem ve hidrasyon sağlar. Doğal olarak fermente edilmiş yeşil çay, yüksek miktarda antioksidan içerir ve cilde faydaları taze yeşil çayınkinden çok daha yüksektir. Yeşil Çay Tohumu Yağı cildi nemlendirir, yeniler ve cilt yüzeyini yağdan ve ölü cilt hücrelerinden temizleyerek sivilceye neden olan bakterilerin azalmasını sağlar. Çayır Köpüğü Tohumu Yağı da cildi yumuşatır, nemi hapseder ve Sebum üretimini dengeler.Tonymoly Kore kozmetik markaları arasında öne çıkan markalardan Birçok cilt bakım ürününü bulunmaktadır. Doğal ürün içeriği, güvenirliği ve kalitesiyle kendini kanıtlamış Tonymoly Salyangoz Özlü Krem Seti’ni tavsiye edebilirim.% 70 Salyangoz mukusu ile zenginleştirilmiş bu yoğun onarıcı krem, cilde güçlü yaşlanma karşıtı faydalar sağlarken cildi nemlendirir, parlaklık sağlar, yoğun nemlendirme, cilt dokusu esnekliği ve cilt tonu için konsantre bakım sağlar.


Siyah Nokta & Gözenek Temizleme

Sizler de Siyah noktalardan ve cildinizde ki fazla yağdan kurtulmak istiyor ama cildiniz için en doğru ürünün hangisi olduğunu bilmiyorsanız birkaç tavsiyeyle karşınızdayım.
Özellikle burun bölgesi yağlanmaya ve siyah nokta oluşumuna en çok müsait olan bölgelerin başında gelmekte. Sizde nazik fakat derinlemesine bir temizlik ile bunlardan kurtulabilirsiniz.   Takopore burun bandı, yüzünüze ve alnınıza kadar uzanır, böylece tek bir maske ile daha geniş bir alana bakım yapabilirsiniz. Güçlü çekim gücü sayesinde siyah noktalara ve fazla sebuma tutunur, böylece en derin köklü cilt kirleri bile daha berrak bir cilt için kolayca çıkarılır. Deniz bitkisi özleri ve çamurun besleyici kombinasyonu cildi arındırırken, güçlü vantuz maskesi ise daha detaylı gözenek bakımı için geniş bir yüzey alanı üzerinde derinlemesine gömülü cilt kirliliklerini çıkarır.

Sizlere tavsiye ettiğimiz ürünlerin hepsi kozmetik sektörünün öncüsü Kore kozmetik ürünleridir. Düşük Fiyat, Yüksek Performanslı ürünlerimiz ile Kore güzelliğine sizlerde kavuşabilirsiniz.