Kore Kozmetik Ürünleri | Kore Cilt Bakımı-Yeppuda.com

250 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava

11.11.2022

Yüz MaskeleriYüz Maskeleri

 Kendimizi iyi hissetmek, iyi bir izlenim yaratabilmek için güzel olmak ve güzel hissetmek oldukça önemlidir. Yüzümüz de güzel görünmek için en önemli bölgelerden biridir. Güzellik denilince de canlı, lekesiz ve parlak bir cilt akla gelmektedir. Canlı ve parlak bir cilt için de maskeler en büyük kurtarıcımız konumundadır.  Maskeler, cilt bakımının temizleme ve nemlendirme gibi temel adımların etkisini artırmaları nedeniyle en çok tercih edilen kozmetik ürünlerinin başında gelmektedir. Yüz maskelerinin cilde ne gibi faydaları var neden bu kadar önemli diye düşünüyorsanız öncelikle maskeler ciltte görünümü düzeltmek, cildi beslemek, nemlendirmek, temizlemek, gözenekleri sıkıştırmak, ciltteki kan dolaşımını hızlandırmak ve gerginlik sağlamak gibi çok önemli faydaları bulunmaktadır.

Maskenin cildimiz için önemi anlayacağınız gibi son derece büyüktür. Bu yüzden yüz maskeleri bakım rutinlerimiz arasında olmazsa olmaz ürünlerdendir. Piyasa da pek çok çeşit yüz maskesi bulunmaktadır, bu ürünler cilde uygulandığı için dikkat etmeli ve en doğru ürünleri tercih etmeliyiz. Ürünün fiyatı kadar performansı ve içeriğinin doğal olması sağlığımız için son derece önemlidir.


 Peki, yüz maskesi almadan önce ilk adım ne olmalı diye düşünüyorsanız elbette ki cildimizin neye ihtiyacı olduğunu belirlemek en önemli adım olmalıdır çünkü herkesin cilt yapısı farklıdır bunu en iyi bilenler de elbette ki bizleriz, eğer cildimiz kuruysa nemlendirici etkili bir yüz maskesi, sivilce ve siyah noktalarımız fazla ise arındırıcı bir yüz maskesi, yağlı bir cilde sahipsek matlaştırıcı yüz maskesi, solgun bir cildimiz var ise de canlandırıcı yüz maskelerini tercih etmeliyiz.

Cildimizin kirlerden arınmasını sağlamak için detoks etkili kil maskelerini tercih edebilir, yoğun bir bakım yapmak için de kâğıt yüz maskelerini tercih edebiliriz. Piyasa da pek çok yüz maskesi çeşidi bulunmaktadır demiştik, bunlar nelerdir, hep beraber inceleyelim:


Vinil / Kauçuk Esaslı Maskeler
Genellikle toz yapıda olup su karıştırılarak hazırlanan maskelerdir. Mat bir görünüme sahiptirler ve cilt üzerinde donduktan sonra yine soyularak ciltten temizlenirler. Soyularak çıkarılan bu maskeler, bu işlem sırasında özellikle derinin keratin tabakasını da aldığı için haftada 1–2 defa uygulanması yeterlidir. Ayrıca bu maskeler, soyma işlemi sırasında yüzdeki ayva tüylerini de kopararak daha koyu ve güçlü çıkmalarına neden olabilir. Bu nedenle pek tercih edilmemesi gereken maskelerdendir.

Mum Esaslı Maskeler
Bu maskeler oda sıcaklığında katı hâldedirler. Cilde uygulanması için eritilmeleri gerekir. Leke oluşumuna yatkın ciltlerin, hassas ciltlerin ve akneli ciltlerin bu maskelerden uzak durması gerekmektedir çünkü: sıcaklık faktörü bu tip ciltler üzerinde olumsuz etkilere neden olur.

Hidrokolloid Esaslı Maskeler
Bu ürünler sonradan ılık su ile karıştırılmak üzere paketlenmiş kuru toz hâlinde ya da katı jel şeklinde üretilen maskelerdir. Bu maskeler, deri yüzeyindeki kiri emecek kadar katı madde içermediklerinden cilt temizliğinde yeterli olmazlar. Bu nedenle özellikle gözenekleri geniş, akneli ve siyah noktalı ciltlerde kullanımı uygun değildir.

Kil Esaslı Maskeler
Karışıma hazır toz hâlde ya da kullanıma hazır karışımlar şeklinde bulunmaktadır. Kilin emici özelliğinin çok yüksek olması nedeniyle ciltte temizleme etkileri de çok yüksektir. Bu nedenle yağlı ciltlerde kullanımı uygundur. Ürünün cilde uygulanmasından sonra yapısındaki su uçmaya başlar. Gittikçe sertleştiği için adeta bir tabaka oluşturur. Kil maskeleri gözenek sıkılaştırma ve siyah nokta temizleme açısından etkili ürünlerdir. Başta karma ve yağlı ciltlere sahip kişiler olmak üzere tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Ayrıca kil maskeleri cildi toksinlerden ve ölü hücrelerden arındırmak açısından da önemli bir role sahiptir. Bu nedenle cilt lekeleri için maske kullanmak isteyen ya da siyah noktalar için maske arayan kişiler, tercihini kil maskelerinden yana yapabilir.

Kâğıt Yüz Maskeleri
Uzak Doğu’dan gelen güzellik trendleriyle birlikte, kozmetik dünyasının bir numaralı favorisi kâğıt maskeler haline geldi. Birçok cilt tipine uygun çeşitlerinin olması ve cildimize bakım yapmanın en kolay hali olması sebebiyle favori ürünlerimiz arasında yerini almaktadır. Yüzümüzü kaplayan kâğıt sayesinde maskenin etkisi daha da artarken kullanımının kolaylığı ile de diğer maskelere göre bizler için daha avantajlıdır. Kâğıt yüz maskesi de olsa tüm maskeleri kullanmadan önce cilt üzerinde ki uygun içeriklerin cildi en iyi şekilde beslemesi için cilt temizliği yapılmış olmalıdır. Gözenekler açılmış olarak doğrudan deri altına ulaşabilmesi için cilt derinlemesine arınmış olmalıdır. Aksi halde kimi zaman tıkanıklıklara yol açabilir veya hedeflenen sonuç alınamayabilir. Bu yüzden en yüksek verimi almak için banyodan sonra maskeyi kullanmak daha doğru olacaktır. Temizlenen ve açılan gözelere yapılan maske daha iyi bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Eğer hedefiniz pürüzsüz, sağlıkla parlayan bir cilt ise en iyi maske önerileriyle karşınızdayım.


 Hyalüronik Asit Maskesi: Pamuktan yapılan geleneksel kağıt maskelerin aksine serumun etkili bir şekilde iletilmesini sağlayan  tüm yüz hatlarına rahatça yapışan kağıt maskedir. Nemi hapseder, esnekliği artırır ve ince çizgileri ve kırışıklıkları gözle görülür şekilde dolgunlaştırır.
Yosun Maskesi (Temizleme): Tüm maskeler farklı cilt sorunlarına yönelik çeşitli doğal içerikler ve zenginleştirilmiş özler içermektedir.Paraben, benzofenon,- gibi katkı maddeleri içermeyen, yosun özlü, cildi arındırıran ve nemlendiren yosun maskesini deneyebilirsiniz. Pirinç Şarabı Maskesi (Temizleme):Farklı cilt sorunlarına yönelik çeşitli doğal içerikler ve zenginleştirilmiş özler içermektedir.Paraben, benzofenon, gibi katkı maddeleri içermediği gibi  mineral yağlar ve fermente pirinç şarabı özü, cilde daha berrak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

    

Kırmızı Şarap Maskesi (Gözenek Bakımı):  Gözeleriniz derin ve boşluklu bir yapıda ise cildi sıkılaştırıp arındıran ve genişlemiş gözeneklerin görünümünü azaltan kırmızı şarap maskesini deneyebilirsiniz.Pirinç Maskesi (Aydınlatma): Solgun bir cilde sahipseniz ve cildinizin daha parlak, daha aydınlık ve nemli görünmesini sağlamak istiyorsanız pirinç maskesini kullanabilirsiniz içerisinde ki doğal yağlar ve pirinç özü cilde elastikiyet ve parlaklık kazandırır. İlk kullanımdan itibaren mucizevî etkisine sizde fark edeceksiniz.


Göz Altı Maskeleri
Göz çevresi cildin diğer noktalarına kıyasla daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle bu bölgeye uygulaması yapılacak ürünlerin içerikleri oldukça önemlidir. Herhangi bir alerjik reaksiyona veya istenmeyen başka cilt kaygılarına yol açamamak için temkinli adım atılmalıdır. Bu yüzden göz altı maskeleri hariç diğer kullandığımız maskeleri göz altlarımız da uygulamamalı ve göz altlarımız için özel olarak üretilen ürünleri tercih etmeliyiz. Güvenirliğini ve  kalitesini kanıtlamış olan  bazı göz altı maskelerini sizlere önerebilirim:


Yeşil Mandalina Özlü Aydınlatıcı ve Leke Karşıtı Göz Altı Maskesi pratik kullanımı ve etkili formülü sayesinde göz çevresindeki donuk, yorgun cildi tazeler. Hızlı emilen formülü ile yalnızca 5 dakikada gözle görülür sonuçlar elde edebilirsiniz. Yeşil mandalina özü ile zenginleştirilmiş jel gözaltı maskesi, serum niteliğinde fayda sağlar. Göz çevresine mükemmel yerleşmesi amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. Göz çevresine kolayca tutunur ve kayma problemi yaşatmaz. Bu sayede günlük aktivitelerinize devam ederken, bir yandan da cilt bakım rutinimizi tamamlamamızı sağlar.


Besleyici Göz Altı Maskesi: İçeriğinde Bulgar gülü suyu bulunur ve içeriğinde ki bu ürün kırışıklık karşıtı olup ince çizgi oluşumuna karşı cildi korur. Cilt elastikiyetini artıran ürün göz çevresi, alın ve dudak çevresiyle boyun gibi hassas bölgeler için oldukça etkili bir kullanım sunar. Hidrojel gözaltı bantları %100 çevre dostu ve suda çözünebilen bir yapıya sahiptirler yani isterseniz hidrojel bandı kullandıktan sonra sıcak suda çözerek esans şeklinde de uygulayabilirsiniz.
Yeşil çay özlü gözaltı maskesi ciddi nemlendiren, ışıltı ve parlaklık veren bir maskedir. Eğer gözaltlarınız da kararma ve şişme varsa yeşil çay özlü gözaltı maskesiyle bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Salyangoz Özlü Göz Altı Maskesi: Yıllardır salyangoz özü hastalıkların tedavilerin de ve kozmetikte kullanılmaktadır. Önemi ve faydası bu kadar bilinen salyangoz özü yaşlanmayı geciktiren, cildi nemlendiren, onaran ve aydınlatan bir yapıdadır. Bu yüzden tercih edeceğiniz gözaltı maskeleri arasında yer almalıdır.


Wash-off Maskeler 
Wash off maskeler yıkanıp temizlenebilen maskeler demektir. Cildimizi temizledikten sonra süreceğimiz  bu maskeyi süresine göre deişömekle beraber elbette ortalama 15-20 dakika sonra suyla yıkamamız gerekmektedir. Bu maske çeşidi içerisinde de sizlere Siyah çay özlü maskeyi önerebilirim.

 Siyah çay maskesi, siyah çay ve aloe vera özlerinden elde edilen 5 dakikada hızlı ve yatıştırıcı tedavi sağlayan bir jel maskedir. Cildinizin nem seviyesini yükseltirken kuru ve yorgun cildinize enerji verir, cildi besler ve iyileştirir. Gözeneklerin görünümünü en aza indirmeye yardımcı olur. Genişlemiş gözenekleri soğutma etkisiyle sıkılaştırarak cilt sıkılığını güçlendirir. Ayrıca tüm cilt tipleri için de uygundur

Gece Maskesi
Cildin ışıl ışıl, sağlıklı ve sorunsuz görünümünde en büyük etkenlerden biri hiç şüphesiz ki nem ve gece uyurken de cildimiz bizim için hücreleri yenileyerek çalışmaya devam eder. Bu yüzden gece maskelerinin de önemi son derece büyüktür ayrıca gündüz, kremli bir yüz ile dolaşmak istemeyenlerinde sığınağı olan gece maskeleri kurtarıcımız olarak karşımıza çıkmaktadır.Cat's Purrfect Gece Maskesi: Cildi onarmak ve nemlendirmek için cilde derinlemesine nüfuz eder. Gözle görülür oranda daha yumuşak bir cilt sağlar. Bu uyku maskesi, gece boyunca cildi güçlendirmek, yumuşatmak ve nemlendirmek için Süt Proteini ve İpek Amino grup Asitlerle cildi düzenlemeye çalışır.

Bu kadar maske çeşidi içerisinde tek yapmanız gereken cildine uygun yüz maskesini seçmek ve haftanın birkaç günü düzenli bir şekilde yüzüne uygulamak olmalıdır.