Kore Kozmetik Ürünleri | Kore Cilt Bakımı-Yeppuda.com

750 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava

16.04.2024

Yüz Kontürleme TeknikleriYüz Kontürleme Teknikleri

Son zamanlarda en çok tercih edilen ve popüler makyaj tekniklerinden biri olan kontür, yüz bölgesinde yer alan kusurları gizlemek ve vurgulanmasını istediğiniz bölgeleri ön plana çıkarmak için harika bir yoldur. Kontür teknikleri, yüzünüzün boyutunu belirginleştirmenizi, daha iyi bir görünüm elde etmenizi sağlayan gölgelendirme ve aydınlatma hilelerinden oluşur. Bu tekniklerle yüzünüzün belirli bölgelerini aydınlatarak vurgulayabilir ya da gölgelendirerek kusurları gizleyebilirsiniz.
 

Temel Kontür Teknikleri Nelerdir?

Yüzünüze uygun kontür tekniğini doğru bir şekilde uygulamak için takip edilmesi gereken birtakım adımlar mevcuttur. İşleme başlamadan önce aşağıdaki bilgileri göz önünde bulundurmalısınız:
  İşlem için kontür kitleri ve aydınlatıcı makyaj malzemeleri kullanabilirsiniz. Aydınlatıcı olarak seçeceğiniz ürün, ten renginizden birkaç ton açık olmalıdır. Bronzlaştırıcı ise koyu tonlarda olmalıdır.
 
Highlighter'ı yüzünüzde ışığın doğal olarak yansıdığı bölgelere uygulamalısınız. Bu bölgeler alın, burun köprüsü, üst dudak çizgisi, çene, gözlerin iç köşesi ve elmacık kemikleridir.
 
Bronzer'ı kullanarak yüzünüzü daha iyi şekillendirebilirsiniz. Alnın orta kısmı hariç saç çizgisinin etrafına ve elmacık kemiklerinin altına bronzer uygulayarak yüzünüzü daha belirgin bir hâle getirebilirsiniz. Kontür ürünleriyle de gölgeler oluşturarak yüz hatlarınızı açığa çıkarabilirsiniz.
 
Kullandığınız malzemeleri yüzünüze eşit bir şekilde dağıtmalısınız. Fırça ya da sünger yardımıyla ürünleri homojen bir şekilde yayarak başarılı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Doğru ürünleri seçmek, uygulama tekniklerini öğrenmek ve yüzünüze uygun kontür tekniğini bulmak için bolca pratik yapmanız gerekmektedir.


 

Yüz Şekline Göre Kontür Teknikleri

Tüm yüzler eşsiz bir orana sahiptir ve her bir şeklin kendine has güzelliği vardır. Ancak bazen bazı özellikleri vurgulamak ya da dengelemek isteyebilirsiniz. Yüz şeklinize göre doğru kontür tekniklerini kullanarak daha dengeli ve estetik bir görünüm elde etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
 

Yuvarlak Yüz Şekli

Yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz amacınız, yüzü biraz inceltmek ve çene hattını belirginleştirmektir. İlk adım olarak alnınızın iki yanına ve çenenizin altına mat bir kontür ürünü uygulayarak yüzünüzü uzatın. Ardından elmacık kemiklerinizin altına hafif bir aydınlatıcı sürün. Bu uygulama, simanızı daha keskin gösterecektir.
 

Kare Yüz Şekli

Kare yüz şekline sahip olan kişilerin yumuşak bir görünüm elde etmesi için kontürü doğru yerlere uygulaması gerekir. Alnınızın üst kısmına, yanaklarınızın altına ve çenenizin kenarlarına kontür yaparak yüzünüzü yumuşatmalısınız. Elmacık kemiklerinin üst kısmına ve burun köprünüze aydınlatıcı uygulayarak görünümü dengeleyebilirsiniz.
 

Oval Yüz

Oval bir yüz şekli en dengeli ve uyumlu olanıdır. Ancak yüzünüzü daha da kusursuz kılmak isterseniz alnınızın ortasına, yanaklarınızın altına ve çenenizin kenarlarına kontür uygulayabilirsiniz. Elmacık kemiklerinin üst kısmına aydınlatıcı sürerek yüzünüzü canlandırabilirsiniz.

Uzun Yüz

Uzun bir yüz şekline sahipseniz görünümü daha kısa ve estetik göstermek adına kontürü uygun yerlere uygulamak önem arz eder. Alnınızın üst kısmına ve çenenizin altına kontür yaparak yüzünüzü kısaltmalısınız. Yanaklarınızın ortasına ve elmacık kemiklerinin alt kısmına ise aydınlatıcı sürerek yüzünüzü genişletebilir ve canlandırabilirsiniz.
 

Kalp Yüz

Kalp şeklinde bir yüzünüz varsa çene hattını dengelemek için alnınızı genişletmeniz gerekir. Çenenizin altına, alnınızın üst kısmına ve yanaklarınızın altına kontür uygulayarak yüzünüzü dengelemelisiniz. Elmacık kemiklerinizin üst kısmına aydınlatıcı uygulayarak daha kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Tüm yüz tipleri için kontürü doğru tonlarda seçmek de çok önemlidir. Doğal bir görünüm elde etmek için cilt tonunuza uygun mat ya da doğal renklere sahip kontür ve aydınlatıcıları tercih edebilirsiniz. Her yüz şekli birbirinden farklıdır. Bu nedenle deneme yanılma yoluyla kendi kontür tekniğinizi bulmak için bolca pratik yapmalısınız.
 

Yüz Kontürü İçin En İyi Kore Ürünü

Makyajın doğallığı koruyarak yapılması, dış görünümünüzü iyileştirmek ve cildinizi korumak açısından son derece önemlidir. Kore kozmetiğinin öncüsü Yeppuda, duru güzellik anlayışını ön planda tutan ürünleriyle bu konuda sizlere harika bir seçenek sunuyor.

Doğal güzelliği vurgulayarak yapılan makyajlar, cildin nefes almasına katkıda bulunur. Uzun vadede sağlıklı bir cilt için önemli olan adımlardan biridir. Aşırıya kaçmadan, cildinizi yormadan yapılan kontür teknikleriyle güzelliğinizi vurgularken aynı zamanda sağlıklı bir cilde de sahip olabilirsiniz.
 

Rom&nd Better Than Shape Walnut Grain

Rom&nd Better Than Shape duo kontür pudrasıyla doğallıkla bronzlaşmanın keyfini çıkarın! Mat bitişli olan bu ürün, cildi aşırı parlatmadan şekillendirir ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Zengin içeriği ve ince dokusuyla cilt bariyeriyle mükemmel bir uyum sağlar. Yüz hatlarını vurgular ve orijinal bir etki yaratır. Rom&nd Better Than Shape ile güzelliğinizi daha da ön plana çıkarabilir ve kendinizi daha özgüvenli hissedebilirsiniz.