Kore Kozmetik Ürünleri | Kore Cilt Bakımı-Yeppuda.com

400 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava

14.03.2023

Yeşil Çayın Cilt Bakımı İçin KullanımıYeşil Çayın Cilt Bakımı İçin Kullanımı

Yeşil çay olarak bildiğimiz bitki çayları, yalnızca tükettiğimizde değil aynı zamanda cildimiz için kullandığımızda da pek çok faydaya sahiptir. Yeşil çay içmek hem sağlıklıdır hem de antioksidan özelliğe sahiptir. Ancak bu içerikte, yeşil çay içerikli ürünlerin cilt bakımındaki yerine değineceğiz. Yeşil çayın cilt bakımı için sağladığı faydalar saymakla bitmez, ancak kısaca, kozmetik ürünlerde ihtiyaç duyduğunuz çoğu içeriğe sahip olduklarını söylemek mümkün! Peki yeşil çayın cilt bakımına kattığı avantaj ve faydalar nelerdir? İşte yeşil çaylı cilt bakımı hakkında bilmeniz gerekenler…
 

Yeşil Çayın Cilt Bakımına Faydaları

Yeşil çayın en çok bilinen özelliklerinden birisi, antioksidan içeriğe sahip olmasıdır. Öyle ki yeşil çay içerisinde mevcut olan antioksidan maddeler, cildin yaşlanmasına karşı adeta bir dur komutu veriyor. Ayrıca, çevresel etkenlere bağlı olarak gelişebilecek cilt kusurlarının da en aza indirgenmesinde önemli bir rol oynuyor. Bununla birlikte, anti-enflematuar özelliği sayesinde yeşil çay, varsa kızarıklık ve tahriş görünümünü de yok etmeye yardımcı oluyor. Tüm bunlara ek olarak, nemlendirici özelliği sayesinde cildin nem ihtiyacını karşılamaya da yardımcı oluyor. Sağladığı bu faydalar sayesinde yeşil çayların içinde bulunan bileşenler, kozmetik ürünlerine de harika tamamlayıcılar olarak ürünlere entegre ediliyor. Kimyasal içerikli kremlere alternatif olarak, bitkisel içerikli koruyucu kremlerde bitki çayları ön plana çıkıyor. Bitki çaylarının içerikleri ve sahip olduğu maddeler, kozmetik ürünler için pek çok artı özellik anlamına geliyor.

Saymakla bitmeyecek yeşil çay faydalarının birkaçına daha bu içerikte değinmek istiyoruz. Bunlardan en çok dikkat çekeni, elbette yeşil çayın sivilce önleyici özelliği! Yeşil çaylar ciltteki kuruluğu önlemekle kalmıyor, ayrıca ciltteki yağ üretimini de azaltıyor. Böylece, sivilce oluşumunun önüne geçmeyi başarabiliyor. Bununla birlikte, ciltteki renk dengesizliklerini azaltarak cilt tonunu eşitlemeyi de sağlıyor. Bu görevi başarıyla tamamlayan asıl kahramanlar ise aslında, yeşil çayın içinde yer alan polifenoller. Polifenoller sayesinde cilt rengindeki ton farklılıkları giderilebiliyor. Ayrıca, yeşil çay poşetlerini göz altına uygularsanız göz altındaki şişlik ve torbaların azaldığını görebilirsiniz. Bir bonus olarak ise, yeşil çayın içeriğindeki bileşenlerin UV koruması sağladığı ve UV ışınlarının sebep olduğu hasarları azarttığı biliniyor. Yani, eğer güneşe maruz kalıyorsanız yeşil çay ile yapacağınız bir maske cildinizi rahatlatacak özelliğe sahip!
 

Antioksidan İçeriği İle Cilt Kanserinden Korunma

Yeşil çayların faydaları oldukça fazla. Antioksidan içeriğin getirileri de bunlardan sadece bir kısmı oluşturuyor. Antioksidanlar, cilt kanseri gibi hastalıkların oluşumuna karşı cildi korur. Yani, cilt hücrelerinin plansız bölünerek üremesinin önüne geçerek hücre DNA’sının zarar görmesini engeller. Öyle ki, UV ışınlarının tetiklediği bilinen bu hasarlar, bitki çaylarının gücü ile azaltılabiliyor.Bununla birlikte, yeşil çay tüketimi de antioksidan bakımından destekleyici özelliğe sahiptir. Ayrıca, yeşil çay bazlı maskeler de son derece kullanışlıdır. Yine de cilt kanserinden korunmak için sadece yeşil çaydan faydalanmak yerinde bir yaklaşım değildir. Cildinizi seviyorsanız ve korumak istiyorsanız mutlaka güneş koruyucu sürmeniz gerekiyor. Ayrıca, düzenli olarak cilt kontrolleri yaptırmak da bu noktada oldukça önemlidir. Antioksidan özelliği sayesinde güvenimizi kazanan yeşil çaylar, kremlerde de içerik zenginleştirici bir görev üstlenmektedir. Bitkisel içeriğe sahip olan bu kremler, antioksidan bileşenlerle cilde hem güzellik hem de sağlık vermektedir.
 

Cilt Yağını Dengeler ve Sivilceleri Azaltır

Yeşil çay, aynı zamanda cilt yağ oranını da dengelemektedir. Sivilcelerin azalması demek, cildin fazladan yağa sahip olmaması demektir. Bu aşamalar ise birkaç farklı mekanizmanın birlikte çalışması ile yürümektedir. Bu özellikler yağ üretiminin azalması, anti-enflamatuar etki ile iltihaplanma sürecinin azaltılması, bakteri öldürücü etki, antioksidan özellikler ve gözenek temizliğidir. Yeşil çaylı maskeler bakteri öldürücü etkisi ile cildi temiz tutmaktadır. Ayrıca, gözenekleri temizleyici etki sayesinde derinlemesine temizlik sağlamaktadır. Kore güzelliğinin sırrı olan doğal güzellik, içeriği bitki bazlı ve temiz içerikli kozmetik ürünlere dayanmaktadır. Bitki çayı özlü maskeler de bu noktada Kore kadınlarının pürüzsüz ve saf güzelliğini açıklıyor…
 

Ciltteki Kırışıklıkları Azaltır

Bitki çayları özlü krem ve maskeler, son yıllarda oldukça ön plana çıkmakta. Aslında Kore geleneğinde yüzyıllardır uygulanıyor. Bugünlerde ise sosyal medyanın da yardımı ile günümüzde bir hayli popüler hale geldi. Kore kadınlarının genel olarak sahip olduğu pürüzsüz ve bebek gibi cilt bozulmuyor. Hatta yaşlandıklarında da mümkün olduğu derecede aynı kalıyor. Bu durumun nedeni ise aslında gözümüzün hemen önünde: doğal temizlik! Öyle ki, cildine mümkün olduğu kadar az kimyasal temasını tercih eden Koreli kadınlar, genç yaşlardan itibaren bitki bazlı güzellik rutinleri uyguluyorlar. Bu nedenle, yaşlandıklarında da ciltlerini daha iyi bir duruma getirmeyi başarmış oluyorlar. Peki, Koreli kadınlar en çok hangi bitki çaylarından faydalanıyor?

Koreli kadınlar, ilk olarak tarihte çeşitli bitkileri karıştırarak ve ezip suyunu çıkararak cilt bakım ürünleri oluşturmuşlardır. Bu bakım ürünlerinin tesiri bir hayli güçlü olacak ki, ciltlerinde buruşmaların önüne geçmeyi başarmışlardır. Beyaz tenlerinin her daim dinç ve gergin kalması ile ün salmış Kore kadınları, bu bitkilerin suyunu almak için onların çaylarından da faydalanmışlardır. Uzak doğu kültüründe önemli bir unsur olan bitki çayları, oldukça çeşitlidir. Bu çeşitlilik sonucunda çaylardan arta kalan kısımları çöpe atmak yerine değerlendirmek ise oldukça parlak bir fikir!

Kırışıklık azaltmaya yardımcı olan bitki çaylarından ilki, yeşil çay. Yeşil çayın içinde mevcut olan antioksidanlar hem vücut için çok faydalı, hem de cilt için oldukça sağlıklı. Yeşil çay, ciltte yer alan serbes radikal isimli parçacıkları nötralize ediyor, yani dengeliyor. Böylece, cildin yaşlanmasını engelliyor. Bununla birlikte, cildin genç kalmasını sağlayarak kırışıklık görünümünü azaltıyor.
 

Anti-enflamatuar Etkisi İle Cilt Kızarıklıklarını Giderir

Anti-enflamatuar etki dediğimiz yetenek, aslında cilt kızarıklıklarını gidermeye yardımcı olan bir beceridir. Bitki çayları bu noktada oldukça güçlü bir etkiye sahiptir. Kırmızı biber çayı, kekik çayı, papatya çayı, ada çayı, yeşil çay gibi pek çok bitki çayı, anti-enflamatuar etki açısından oldukça kabiliyetlidir. Böylece, bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sağlarlar. Yine de, bu çayları kullanmadan önce allerjik reaksiyon gösterme riskine bağlı olarak allerji testi yaptırmakta fayda var. Her ürünün her cilt için ideal olmayabileceği bir gerçektir. Bu nedenle, bir bitki çayını tüketmeden önce veya onu cildinize sürmeden önce mutlaka allerjiniz olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Bitki çayları içeren kremler de bu noktada allerjik etki gösterebilmektedir. Sağlıklı olmanın yolu, ilk olarak kendi vücudunuzu ve teninizi tanımaktan geçmektedir.
 

Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırır ve Temizler

Bitki çayları cilt gözeneklerini sıkılaştırır ve temizler. Doğal içerikleri sayesinde, cildinizi farklı kimyasallara maruz bırakmazlar. Yeşil çay bazlı cilt bakım ürünleri, bu noktada oldukça kullanışlıdır. Her gün yeşil çay içmek bazen yoğun iş temposunda mümkün olmasa da, yeşil çay içerikli cilt bakım ürünlerini cilt bakım rutininize dahil etmek bu noktada size yardımcı olabilir.Rooibos çayı, ciltteki nem oranını arttırmaya yardımcı oluyor ve cildin daha dolgun görünmesini sağlıyor. Böylece, Koreli kadınlar her zaman olduğundan daha genç bir görünüme sahip oluyor. Ayrıca, adaçayı da Koreli kadınların ilk tercihleri arasında. Hem lezzetli hem şifalı ada çayı, cildin s ahip olduğu elastik yapıyı korumaktadır. Böylece, cildin elastikiyetini arttırarak kırışıklık oluşumunu engeller. Bununla birlikte, papatya çayı da cildi sakinleştirir ve stresi alır. Bu sayede yorgun görünüm azalır ve kırışıklıklar engellenir.

Kırmızı biber çayı ve zencefil çayı da Koreli kadınların tercih ettiği bitki çayları arasındadır. Kırmızı biber çayı her ne kadar ismi itibariyle bir antipati uyandırsa da, aslında ciltteki kan dolaşımını arttıran bir özelliğe sahiptir. Kan dolaşımı arttığında ise cilt, kendini daha hızlı yenilemektedir. Kırmızı biber çayı sayesinde Koreli kadınlar, ciltlerinin daha parlak ve canlı görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca, zencefil çayı yardımıyla ciltte olası iltihaplanmaların önüne geçer. Böylece, Koreli kadınlar sivilce problemleri ile önceden savaşabiliyorlar.
 

Yeşil Çay Cilt Bakımı Ürünleri

Yeşil çay cilt bakımı ürünleri, Kore kültüründe yer edinmiş bir cilt bakımı sağlamaktadır. Kore kozmetik ürünleri genel olarak doğal bileşenlere sahiptir. Tonikler, esanslar, serumlar, maskeler ve bakım kremleri de genellikle bitki köklerinden ya da yeşil çaylardan üretilmektedir. Yeşil çaylar, kozmetik ve cilt bakım ürünleri için vazgeçilmez bir yere sahiptir. Eğer bitkisel içerik tercih edilmezse bu ürünlerin istenen etkiyi göstermesi için çeşitli kimyasalların kullanımı söz konusu olacaktır. Kore kültüründe ise, kimyasallardan mümkün olduğu kadar kaçınmak gerekmektedir. Böylece, kalıcı güzelliğe erişmek mümkündür.
 

Yeşil Çay Özlü Tonik

Kore yeşil çay özlü tonik arayışı için en favori ürünlerden birisi elbette ki Tonymoly The Chok Chok Green Tea Watery Skin - Yeşil Çay Özlü Tonik. Ergonomik ambalajı, temiz içeriği ve ciltteki fazla yağı emen güçlü yapısı ile Tonymoly The Chok Chok Green Tea Watery Skin - Yeşil Çay Özlü Tonik, en sevdiğiniz toniğiniz olmaya aday. Cildinizin asit ve baz dengesini sağlamaya yardımcı, arındırıcı özellikli tonikler, güzellik rutininizin mutlaka bir parçası olmalıdır. Eğer rutininizde tonik kullanımı yoksa, bitki özlü hafif bir tonik, sizin için en doğru başlangıç olacaktır.
 

Yeşil Çay Esansı

Saf fermente yeşil çay ekstresi olarak tanımlayabileceğimiz Tonymoly The Chok Chok Green Tea Watery Essence - Yeşil Çay Esansı, Koreli kadınların vazgeçilmez cilt bakım rutininde yer alan her adımı tamamlamanıza yardımcı olacak. Esanslar yardımıyla güzelliğinize güzellik katarken saflığınızı da muhafaza etmiş olacaksınız.
 

Yeşil Çay Özlü Serum

Serumlar, cilt bakım rutinlerinin vazgeçilmezi! Bitki özlü doğal ve güçlü bir serum önerisi olarak, Tonymoly The Chok Chok Green Tea Mild Watery Mist - Yeşil Çay Özlü Sprey Serum ürününü inceleyebilirsiniz. Bu ürünün etkileri oldukça olumludur. Cilt bakım rutininizde mutlaka olması gereken serumlar, haftada iki ya da üç kez kullanıldığında cildinizi gözle görülür derecede güzelleştirebilir.
 

Nemlendirici Yeşil Çay Maskesi

Cildinize adeta bir nem bombası etkisi yapacak Goodal Green Tea Infused Water Mild Sheet Mask - Nemlendirici Yeşil Çay Maskesi ile tanışmak için zaten çok geç kalmadınız mı?
 

Yeşil Çay Özlü Bakım Kremi

İçeriğimizde önereceğimiz son ürün ise, gece ve gündüz sürmeden cildinizde gerçek konforu hissedemeyeceğiniz bir bakım kremi: Tonymoly The Chok Chok Green Tea Intense Cream - Yeşil Çay Özlü Yoğun Bakım Kremi. Bu içerikte sizler için Kore kültürünün vazgeçilmezi olan bitki çayı özlü bakımın içeriğinden bahsettik. Ürün önerilerimize göz atmayı unutmayınız…