Kore Kozmetik Ürünleri | Kore Cilt Bakımı-Yeppuda.com

750 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava

22.01.2023

Pürüzsüz ve Gözeneksiz Bir CiltMakyaj Bazı

Makyaj yapmak; Gerek iş gerekse özel yaşantımızda daha iyi hissetmek başvurduğumuz en etkili yöntemlerden biridir. Makyajımızı da en etkili ve en doğru şekilde yapmaya çalışırız. Hem cilt sağlığımız için hem de görünüşümüz için en doğru ürünleri almaya çalışırız. Makyaj bazı da en sık kullanılan makyaj malzemelerinden biridir. Peki, nedir bu makyaj bazı ne işe yarar? Nasıl kullanılmalıdır? Gelin hep beraber görelim. İşte, makyaj bazı hakkında merak edilenler…

Makyaj Bazı Nedir?

Makyaj yapmaya yeni başlayanlardansanız ya da makyajında baz kullanmayıp ne olduğunu bilmeyenlerdenseniz bu açıklama sizler için: Makyaj bazı; tüm malzemelerden önce uygulanması gereken, cildin pürüzsüzleşmesini sağlayan ve makyajın kalıcılığını arttıran likit formda bir üründür. Genellikle profesyonel bir makyaj için yararlanılmasının yanı sıra günlük hayat için de sıkça tercih edilir. Makyaj bazı; akne, sivilce, geniş gözenekler gibi birçok cilt kusurunu iyi bir şekilde kapatıp uygulanacak diğer malzemelerin etkisini arttır, makyajı sabitler. Cildi ağır makyaj malzemelerden korur. Makyaj bazı sayesinde diğer makyaj malzemeleri homojen bir şekilde yayılır ve cilt daha doğal ve kusursuz görünür.

Makyaj Bazının Faydaları Nelerdir?


-Gözenekleri Kapatır: Makyaj bazı kullanmanın en büyük faydalarından biri gözeneklerinizi kapatmasıdır. Makyaj bazı, derinleşmiş ve genişlemiş gözenekleri kapatarak ve gözenekler üzerlerinde neredeyse bir örtü oluşturarak ciltte ki tüm kusurları örter. Ciltteki kusurlu bölgeleri kapamak ve ton farklılıklarını dengeleyip kızarıkları kapamak için kullanılır.

 -Cildi Yumuşatır: Makyaj bazının tercih edilmesinin bir diğer nedeni de cildinizi yumuşatmasıdır. Cildinize makyaj görünümünüz üzerindeki pürüzsüz etkilerini artıran kadifemsi bir yumuşaklık sağlar.

-Pürüzsüz Makyaj Sağlar: Makyaj yapmadan önce makyaj bazı kullanmak tüm yüzünüzü kadife gibi gösterir. Gerçekten çok cezbedici bir görüntü, alıştıktan sonra kullanmadan vazgeçmek zor olacaktır.

-Cildinizi Tahriş Etmez: Makyaj bazı gözenekleri tıkamaz, bu nedenle cildiniz tıkanmış gözeneklere veya akneye yatkınsa endişelenmeyin. Ayrıca cildinizi tahriş etmeyen bir yapısı vardır. Cildinizin yumuşacık hissetmesini sağlayacaktır.

-Yaşlanma Karşıtıdır: İnce çizgileri düzelttikleri için cildinizin çok daha genç görünmesini sağlar. Bu daha genç bir görünüm yaratır ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.

-Makyajın Daha Uzun Süre Kalıcı Olmasını Sağlar: Makyaj bazı gözeneklerdeki terlemeyi azaltmaya yardımcı olur, bu da makyajınızın daha uzun süre yerinde kalmasını sağlar. Ayrıca makyajınızın yıpranmasına neden olabilecek toz, su ve kalıntılar için doğal bir kalkan görevi görürler. Görüldüğü gibi bir makyaj için olmazsa olmazlardandır.

Makyaj Bazı Nasıl Seçilmelidir?

Diğer birçok ürün gibi makyaj bazının da çeşitleri mevcuttur. Bu nedenle makyaj bazı seçerken cilt özelliklerinizi ve ihtiyacınızı iyi belirlemeniz gerekir. İşte, cilt tiplerine göre makyaj bazı seçiminde size yardımcı olacak bazı noktalar:

– Yağlı bir cilt tipiniz varsa mat bir görünüm sağlayan makyaj bazları sizin için iyi bir seçimdir. Böylelikle cildinizin gün içinde yağlanıp parlamasını önleyebilir, gözenek görünümlerini azaltabilirsiniz.

– Mat ve solgun görünen bir cilt tipiniz varsa nemlendirici özelliğe sahip, aydınlık veren makyaj bazları sizin için iyi bir seçimdir. Böylelikle gün boyu daha sağlıklı, enerjik ve büyüleyici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

– Sivilce gibi problemlerden kaynaklı, kırmızılıklarla dolu bir cildiniz varsa kızarıklık önleyici makyaj bazları sizin için iyi bir seçim olacaktır. Böylelikle cildinizdeki renk eşitsizliklerini giderip kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

– Kuru bir cilt tipiniz varsa besleyici özellikte, yağ formundaki makyaj bazları sizin için iyi bir seçim olacaktır. Böylelikle hem cildinizin iyileşmesini hem de makyaja hazır olmasını sağlayabilirsiniz.

Makyaj Bazı Nasıl Uygulanır?

Makyaj öncesi yüzünüzü güzelce yıkayarak başlayabilirsiniz: Bunun için en sevdiğiniz yüz temizleyiciyi kullanabilir ya da normal şekilde yıkayabilirsiniz, ancak herhangi bir nemlendirici kullanmaktan kaçınmalısınız.

Yüzünüzü yumuşak havluyla güzel şekilde kurulayın: Herhangi bir ıslaklık, makyaj bazının doğru şekilde devam etmesini engellediği için bu çok önemlidir. Nem onu ​​sular ve cildinize mükemmel bir pürüzsüzlük kazandırmak için gerekli alanları doldurmasını engeller.

Uygulama aracınıza az miktarda makyaj bazı ekleyin: Uygulamaya, bezelye büyüklüğünde bir bazla başlamalısınız. Herhangi bir ürününüz yoksa parmaklarınızı kullanabilirsiniz ama parmak uçlarınızın doğal olarak yağlı olduğunu ve bunun, onunla çalışırken tabanı etkileyebileceğini unutmayın.

Kremi tüm yüzünüze yayın: Tabanı yüzünüze mümkün olduğunca eşit bir şekilde yaymaya çalışın. Yeterli değilse, yüzünüz tamamen kaplanana kadar başka bir küçük damla ekleyin. Saç çizginizden boynunuzun dibine kadar açıkta kalan cildi kapattığınızdan emin olun.

 Kuruması için en az bir dakika verin: Makyaj bazınız hala ıslakken başka ürünler uygularsanız, ikisi karışır ve eşit olmayan uygulamaya ve açıkta kalan kırışıklıklara ve gözeneklere neden olur. Başka ürünlere geçmeden önce cildinize havada kuruması için bolca zaman tanıyın ve yüzünüzün farklı kısımlarını kuruluk açısından test edin. Bu birkaç dakikadan uzun sürmemelidir.

Rutininizin geri kalanına devam edin: Cildiniz kuruduğunda, istediğiniz diğer ürünleri uygulamakta özgürsünüz. Akıllı baz kullanımınız sayesinde makyajınız kusursuz bir şekilde pürüzsüz görünmeli ve normalden daha uzun süre kalıcı olmalıdır.

Tonymoly Egg Siyah Nokta Balsamı: İçerisinde kömür, yumurta sarısı ve deniz tuzu bulunur. Tamamen doğal ürünlerden hazırlanmıştır. Kömür siyah noktaları ve beyaz noktaları ortadan kaldırır, anti bakteriyel etki içerir, toksinleri giderir ve gözenekleri arındırır. Yumurta sarısı cildin nem seviyesini en üst düzeye çıkarır ve cilde ipeksi bir pürüzsüzlük sağlar. Deniz Tuzu cildi tüm kalıntılardan arındırır. Yüksek oranda su içeren yapısı ile ciltte ağırlık hissi yaratmadan her cilt tipinin ihtiyaç duyduğu nemlendirmeye yardımcı olur.


Tonymoly Egg Yumurta Akı Özlü Nemlendirici Astar: Makyaj uygulamasından önce pürüzsüz ve mat cilt yüzeyi oluşturmak için yumurta akı ile formüle edilmiş, nemlendiren, koruyan ve etkisi tüm gün süren nemlendirici astar. Yumurta beyazı ile formüle edilmiş bu balsam pürüzsüz, ipeksi bir görünüme sahipken, güçlü bitki özleri karışımı aşırı sebumu kontrol eder ve size gün boyu taze bir görünüm verir. İçerisinde ki yumurta beyazı ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırır ve fazla yağı çözer. Özel bitkilerin fermente edilmesiyle hazırlanmıştır. Yağ kontrol özellikleri cildin yumuşak ve taze görünmesine yardımcı olur. Gözenek sıkılaştırıcı etkisiyle makyajınızda ve cildinizde profesyonel bir görüntü sağlar.

Görüldüğü gibi makyaj bazı bizler için son derece önemlidir. Ayrıca makyaj bazı kullananlar, hava durumundaki ani değişiklikler konusunda da endişelenmezler çünkü yağmur, kar, güneş, soğuk, nem gibi dış etkenler makyajlarına zarar veremiyor. Bunun dışında doğru baz seçildiğinde, daha az makyaj ürünü kullanmak gerektiği için tasarruf sağlanabiliyor.

 Sebum dengeleme, cildi canlandırma gibi özellikler cildin daha sağlıklı olmasına yardım ederek bakım veriyor. Makyaj bazını az miktarda kullandığınızda bile cildinizin yüzeyine yayılarak yeterli etkiyi veriyor.
 Sizlerde makyajın olmazsa olmazlarından makyaj bazını almak istiyorsanız https://www.yeppuda.com/makyaj-bazi  sayfasında aradığınız tüm bazları bulabilirsiniz. Tüm ürünler cildin dokusunu ve tonunu iyileştirmek için tasarlanmıştır. Ciltteki kızarıklıkları azaltır, makyaj pigmentasyonunu eşitler ve gözenekleri kapatarak cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlar.