Yeppuda Korean Cosmetics

200TL Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava

20.07.2021

Kore'den Dünyaya Yayılan Porselen Cilt Trendi: K-BeautyKoreden Dünyaya Yayılan Porselen Cilt Trendi: K-Beauty

Kore kültürünün tüm dünyada popülerleşmesi ile beraber Korelilerin pürüzsüz, canlı ve parlak ciltleri hepimizi kısa sürede kendine hayran bıraktı. Hatta öyle ki bu hayranlık gitgide büyüyerek global bir ilgiye dönüştü. Cilt bakımı ve güzellik dünyasının çiçeği burnunda akımı K-Beauty, kısa sürede herkesi etkisi altına aldı. Peki, nedir bu K-Beauty? K-Beauty’i genel olarak Kore cilt bakım ürünleri, Kore kozmetik ürünleri ve Kore cilt bakım yöntemleri gibi ana başlıklardan oluşan güzellik anlayışı olarak tanımlayabiliriz. Yani tamamen Kore’ye ait olan yeni bir bakım ve güzellik serüveni.

Bu serüvenin temelinde, Koreli kadınların cilt güzelliklerini ruhlarının bir yansıması olarak görmeleri yer alıyor çünkü Kore kültüründe dış güzelliğin, iç güzelliği yansıttığına inanılıyor. Bu inanç da onları ciltlerine daha fazla özen göstermeye ve cilt bakımını gündelik hayatın önemli bir parçası haline getirmeye sevk ediyor. Porselen görünümünde olan kusursuz bir cilt asillik belirtisi sayılıyor. Bu da Koreli kadınların cilt bakımlarına ekstra özen göstermesine ve ciltleri konusunda mükemmeliyetçi olmalarına neden oluyor. Yani Korelilerin mükemmel ciltlerinin sırrı şanslı genlere sahip olmaları değil, kültürel öğretilerden kaynaklanan düzenli bakım ritüellerinden geçiyor.

Nasıl ki el yıkamak, diş fırçalamak, duş almak rutin bir davranışsa cilt bakımına özel bir zaman ayırmak da Koreliler için büyük bir anlam ifade ediyor hatta bu alışkanlıklar çok küçük yaşlardan itibaren kazanılıyor. Korelilerin temel cilt bakım rutini temizleme, nemlendirme ve güneş kremi ile cildi koruma adımlarından oluşuyor. Cinsiyet, yaş ya da mevsime bağlı kalmadan cilt bakım rutinlerini uygulayan ve bunun karşılığını da pürüzsüz ve genç bir cilt olarak alan Koreliler güzellik sektörünün de ilgisini çekiyor. Korelilerin mükemmel cilt merakı, zamanla K-Beauty kavramının oluşmasına yol açıyor.

Kore’den Çıkan Yeni Güzellik Trendi; K-Beauty

Korelilerin cilt bakımına olan yoğun ilgileri Kore kozmetik firmalarının da dikkatinden kaçmıyor. Pürüzsüz ve genç cildin sırrının düzenli şekilde, cildin ihtiyacına uygun olarak bakım yapmak olduğunu bilen firmalar; her türlü soruna yönelik cilt bakım ürünlerinin yanı sıra porselen bir cilt görünümü sunan makyaj ürünleri üzerinde de daha fazla çalışmaya başlıyor. Mükemmel cilt konusuna oldukça düşkün olan Koreliler, markalar için zorlu birer müşteri kitlesi haline geliyor. Bu nedenle Koreli cilt bakım ve kozmetik markaları rekabetin kızışmaya başladığı güzellik sektöründe öne çıkmak için sürekli kendini yenilemek ve geliştirmek durumunda kalıyor.

Güzellik dünyasına hızlı bir giriş yapan K-Beauty akımı, yavaş yavaş tüm dünyada ses getirmeye başlıyor. Korelilerin kültürlerinden kaynaklanan cilt bakım düşkünlüğü, giderek popülerleşen Kore yapımı dizi ve filmlerin yanı sıra Koreli müzik grupları sayesinde uluslararası arenaya yayılıyor. Cilt bakım ürünlerinin yanı sıra makyaj ve kozmetik ürünleri de K-Beauty akımının öne çıkanlarından oluyor.

Tüm Dünyanın En Yeni Gözdesi

K-Beauty’nin temelini oluşturan adımlardan birisi olan mükemmel; aydınlık, pürüzsüz ve parlak cilt dünyanın her yerindeki kadınların ilgisini çekiyor. Koreli kadınların cilt güzelliği tutkusu yavaş yavaş herkesi etkilemeye başlıyor. Bu süreçte yepyeni K-Beauty markaları, yepyeni cilt bakımı ve kozmetik ürünleri ortaya çıkarken Avrupa ve Amerika markaları geri plana itiliyor.

Kore markaları yoğun rekabetle başa çıkabilmek için Ar-Ge çalışmalarına çok ciddi bütçeler ayırıyor. Bu araştırmalar sonunda da daha önce hiç kullanılmamış içerikleri buluyor, yeni yöntemler kullanarak inovasyon dolu ürünler ortaya çıkarıyor. Salyangoz özü, arı zehri, okyanus derinliklerinden çıkarılan mineral suları gibi oldukça özel içeriklere sahip K-Beauty ürünleri, doğal ve orijinal formülleri nedeniyle de bilindik Avrupa ve Amerika markalarından birkaç adım öne geçiyor.

Sahip olduğu özel içeriklerin yanı sıra tüm ihtiyaçlara uygun çözümler sunan K-Beauty, her bütçeye hitap eden geniş bir fiyat aralığına sahip. Özel formülleri, etkili içerikleri ve ulaşılabilir fiyatları sayesinde K-Beauty akımı, kullanıcı memnuniyetini arttırmaya ve tüm dünyada popülerliğini sürdürmeye devam ediyor.

Cilt güzelliğine ne kadar düşkün olduklarını her hallerinden anladığımız Koreli kadınlar, tüm cilt bakım rutinlerinden önce kendini tanımayı ve sevmeyi başarıyor çünkü gerçek güzellik kendini tanıdığın ve sevdiğin zaman ortaya çıkıyor.