Kore Kozmetik Ürünleri | Kore Cilt Bakımı-Yeppuda.com

400 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava

22.03.2023

Güneş Koruyucuları ve Kore Cilt BakımıGüneş Koruyucuları Kore Cilt Bakımında Etkili Mi?

Kore kültüründe güneşten korunmak için pek çok özel yöntem mevcut. Koreli kadınlar, beyaz bir ten rengine sahip olmanın onlara daha çok yakıştığına inanmaktadırlar. Bu nedenle bronzlaşsalar bile cilt tonlarının her yerinde aynı olacak şekilde koyulaşmasını sağlamaya önem gösteriyorlar. Ellerinde yaz aylarında bile şemsiye taşımaları ile tanıdığımız geleneksel kore kadınları, bugünlerde özel güneş kremleri ile kendilerini koruyorlar. Peki, kore cilt bakımında güneş koruyucuları nasıl bir etkiye sahip? İşte olmazsa olmazımız güneş koruyucularının Kore cilt bakımı rutinlerindeki yeri ve önemi üzerine bazı bilgiler…

Güneş Koruyucuları Kullanımının Önemi ve Etkisi

Güneş koruyucuları kullanmak, cilt sağlığını ve ışıltısını korumak için oldukça önemli bir yere sahiptir. Öyle ki, bu kremler hem cildin kurumasını önler hem de güneşin saçtığı zararlı ışınlara karşı bir bariyer görevi görür. Böylece, cilt sağlığı korunmuş olur. Cilt için zararlı olan UV ışınlarını güneş koruyucuları engeller ve cilde geçmemesini sağlar, Güneş koruyucular, bu özelliği sayesinde cilt kanserinin de önüne geçmektedir. Bununla birlikte, cildin yaşlı görünmesine sebebiyet veren serbest radikal isimli parçacıkların etkisini de azaltır. Bu sayede, güvenli bir bronzlaşma deneyimi yaşamanıza yardımcı olur. Güneş koruyucusu krem, Sun Protection Factor (SPF) değeri yüksek özelliklere sahip olmalıdır. Ayrıca, suya dayanıklı olmalıdır ki gün boyu kalıcı olsun ve sürekli yeniden sürmenize gerek kalmasın. Bununla birlikte, güneş koruyucusu krem yalnızca yaz aylarında değil, yılın her mevsiminde sürmeniz gereken bir üründür. Güneşe yoğun bir şekilde maruz kalacaksanız, 2 saatte bir kreminizi yenilemeniz gerekmektedir.

Kore Güneş Koruyucuların Özellikleri

Kore furyasıyla birlikte sağlıklı cilt görünümü de popüler bir hale geldi. Sağlıklı görünen bir cilt ise en temelinde ton farkları olmayan, gergin ve yumuşak bir cilt dokusudur. Güneş ışınları ne yazık ki bu bağlamda cildi yaşlandırmakta ve kurutmaktadır. Kore güneş koruyucuları, Koreli kadınların bu konudaki hassasiyetini dikkate alarak güçlü bir koruma sağlamaktadır. Yüksek SPF değerine sahip Kore güneş koruyucusu kremler, genellikle SPF 50 yani 50 faktör ve üzeri özelliğe sahiptir. Buna ek olarak, cildi zararlı güneş ışınlarından koruyacak özel teknolojilere de sahiplerdir. Ayrıca, kimyasal filtre yerine fiziksel filtre kullanımı ön plana çıkmaktadır: yani, cilt üzerine kimyasal uygulamasından kaçınarak mineral ya da fiziksel filtre ile koruma sağlamaktadır.

Kore güneş koruyucu krem türleri genellikle cildi yoğurt gibi beyazlatmaz. Böylece, kozmetik ve estetik anlamda bir rahatsızlık oluşturmazlar. Bununla birlikte, Kore güneş koruyucusu kremler 24 saate kadar koruma sağlayabilmeleri ile ön plana çıkmaktadır. Geniş spektrumlu koruma özellikleri sayesinde Kore güneş koruyucusu kremler, hem UVA hem de UVB ışınlarından korunmanızı sağlarlar. Bu ışınlar, cildi yaşlandıran güneş ışını türleridir.

Güneş Koruyucu Kullanımında Sık Yapılan Hatalar

Güneş koruyucusu kullanırken sıklıkla yapılan bazı hatalar mevcuttur. Bu hatalar, ne yazık ki güneş koruyucu kremlerin etkinliğini azaltmaktadır. Bu hatalardan en sık karşılaştığımız, yeterli miktarda ürün kullanmamaktır. Güneş koruyucusunun etkisini gösterebilmesi adına yeterli miktarda ürün sürmeniz gerekir. Bu miktar, genellikle yüz ve boyun için çeyrek çay kaşığı kadardır.  Vücut için ise alanın genişliğine bağlı olarak bir avuç ürünün kullanımını gerektirebilir. Ayrıca, ürünü yalnızca güneşe çıkacağınız zaman uygulamak da en çok yapılan hatalardan birisidir. Güneş koruyucuları, yıl boyunca kullanılmalıdır. Çünkü güneş yalnızca yaz aylarında ışın saçmaz!

Sık karşılaştığımız bir diğer güneş koruyucu kullanımı hatası ise, ürünü yüzeye eşit miktarda yaymamaktır. Ürünü eşit uygulamazsanız ne yazık ki bazı bölgelere ürün hiç değmeyecektir. Bununla birlikte, suya dayanıklı olmayan güneş koruyucuları da terleme durumunda etkenliğini kaybedebilmektedir.

Güneş Koruyucu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güneş koruyucu krem seçerken, ürünün SPF değerinin en az 30 olması gerekmektedir. Ayrıca, geniş spektrum koruma isimli UVA ve UVB ışınlarına karşı etkili olması gerekir. Bununla birlikte, ürünün cilt tipinize uygun olması ve kolay bir kullanıma sahip olması da önem arz edecektir. İçerik bakımından da doğal içerikli bir krem seçmeniz gerekir. Çünkü bu ürünü her gün cildinize uygulayacaksınız!

Güneşten Korunmanın İpuçları

Güneşten korunmak için güneş koruyucuların yanı sıra giyiniminiz de önemlidir. Sizi güneşten koruyacak, açık renkli ve size hareket alanı tanıyan kıyafetler, sizi güneşin zararlarından koruyacaktır. Koreli kadınlar, bu noktada geniş ve bol giysiler giymekte ve şemsiye kullanmaktadır.

Güneşe Çıkarken Mutlaka Yapılması Gerekenler

Güneşe çıkarken mutlaka sizi güneşten koruyacak bir şapka takmayı unutmamalısınız. Bu, sizi olası hastalanmalardan koruyacaktır. Ayrıca, güneş kreminizi iyice sürerek 20 dakika kadar bekletmiş olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde güneş kreminiz aktive olamadan güneşe çıkarak cildinize zarar verebilirsiniz. Bu noktada, temiz içerikli ve etkili bir güneş kremi tavsiyesi olarak Goodal Heartleaf Calming Moisture Sun Cream - Houttuynia Cordata Özlü Dinlendirici Güneş Kremi’ni önerebiliriz. Dinlendirici içeriği ile Koreli kadınların favorisi olan bu formül, güneşten korunmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, Rom&nd Sun Clean Tone Up güneş kremini de bir alternatif olarak denemek isteyebilirsiniz.

Güneş Yanığından Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı? 

 Güneş yanığı problemi ile karşı karşıya iseniz, soğuk kompres uygulaması ile kendinizi rahatlatabilirsiniz. Ayrıca, iyi bir nemlendirici kullanarak ve bölgeyi güneşten koruyarak yanığı tedavi etmeye başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, ağrınızı hafifletmek amacı ile bol su içebilir ve ağrı kesici kullanabilirsiniz. Süreç içerisinde bölgeyi tahriş etmekten kaçınmanız gerekmektedir. Yine de, tüm bu uygulamalara başvurmadan önce mutlaka bir doktor randevusu alarak kişisel bir plan isteyebilirsiniz.

Bu içeriğimizde güneş kremleri üzerine bilgiler verdik. Sizler için Kore kültürüne dair kozmetik ve cilt bakımı önerilerini derlemeye devam ediyoruz. Daha fazla Kore cilt bakımı tüyoları için blog yazılarımızı takip etmeyi unutmayın!